„Myslím, že jsme byli blíže výhře. Domácí měli sice také šance, dokonce ve druhé půli nastřelili tyč a břevno, ale my jsme těch šancí měli také hodně," rekapituloval zápas sekretář stonavského klubu Martin Švagřík.

K největším příležitostem Stonavy se řadila Kislova tutovka a šance Goje, jemuž v jasné pozici přeskočil míč nohu. „Byl to takový živý fotbal nahoru dolů. Bystřice moc chtěla vyhrát, je namočená v sestupových problémech, na hráčích šla vidět velká vůle po vítězství," ocenil Švagřík soupeře.

Stonava v současné formě ale body příliš nerozdává a také v Bystřici byla herně lepší. Po změně stran se ujala vedení, když se prosadil nejlepší střelec klubu i celé soutěže Josef Zoller. Ten bude letos útočit na hranici třiceti branek. Na kontě jich má už 26.

Sonavští drželi nadějný stav až do 80. minuty, kdy se proti nim kopala přísná penalta za faul ve vápně. Sniegoň ji proměnil a domácí získali aspoň bod. „Mrzí nás, že jsme přišli o výhru až v závěru zápasu, ale je to pořád zisk z cizího hřiště a i ten se počítá. Musíme uznat, že Bystřice si možná nějaký bod zasloužila, i když jsme měli výhře blíže my," podotkl Švagřík.

Stonavští si jen přejí, aby bodík potvrdili i ve středeční dohrávce na hřišti ČSAD, které mohou definitivně potopit zpět do I.B třídy. „Pro kolegy z Havířova je to asi smutné, ale my budeme chtít vyhrát. Máme formu a neradi bychom si naši jarní bilanci pokazili," uzavřel Martin Švagřík.

TJ Bystřice – SK Stonava 1:1 (0:0)

Branky: 80. z pen. Sniegoň – 61. Zoller. Rozhodčí: Vrťo. ŽK: 3:4. Diváci: 100.

Stonava: Tvardík – Geršl, Sochora, Škuláň, Hančin – Kluz, Kisel, Lachowicz, Macko (62. Petruňa) – Goj, Zoller (88. Feber). Trenér: Dušan Kohut.