Čisté konto udržela Karviná už posedmé v řadě! „My už si z Braňa (brankáře Pindrocha) pomalu děláme srandu, že sbírá samé nuly a přitom na něj nechodí žádné střely," smál se po zápase Dreksa.

Ale dneska to tak doslovně bylo…
Gólman je nedílnou součástí defenzivy, to je jasné. Těžko se k tomu nějak vyjádřit. Prostě se snažíme dělat dobře svou práci. Určitě zase přijde doba, kdy se nám třeba tak dařit nebude a pak nás zase podrží svými zákroky gólman. Pak zase on podrží nás.

Trenér Weber označil výhru nad Třincem za nejtěžší. Co myslíte vy?
Myslím, že kdybychom proměnili ty naše dvě první loženky, mohli jsme mít stejnou pohodu jako proti Budějovicím. Tím, že jsme neproměnili, jsme pak zbytečně znervózněli a na naší hře to bylo cítit. Měli jsme špatný pohyb. Ve druhé půli to byl spíš boj a rozhodla až standardka, které jsme ale během týdne poctivě nacvičovali, protože v dosavadním průběhu sezony jsme si žádnou standardkou ještě pořádně nepomohli. Super, že to konečně vyšlo.

Vaše gólová hlavička byla nacvičená akce?
Vzhledem k tomu, že Eisík (kapitán Eismann) dál než na přední tyč nedokopne – aspoň většinou to tak na tréninku dopadá – jsme s tím počítali a podle toho se i zařídili (smích). Takže se dá říct, že to byla nacvičená akce.

Tušili jste náročnější zápas než proti Budějovicím?
Rozhodně. Bylo nám jasné, že Třinec bude daleko líp bránit než Budějky. Ty hrály takový otevřený dětský fotbal a my máme vepředu šikovné a rychlé hráče, kteří toho umí využít. Navíc v tom zápase do čeho kopli, to tam spadlo. Takže ano, čekali jsme těžší zápas.

Jak se vám dívá na tabulku, kde jste se znovu ocitli na prvním místě?
Ona se furt řeší tabulka, ale já myslím, že by nás to zajímat moc nemělo. Stejně se bude rozhodovat až na jaře. Takže na tabulku se raději nekoukáme. Podstatné je, že jsme získali tři body, teď si jen musíme udržet pohodu v kabině a být dál koncentrovaní na příští zápasy.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.