SOKOL HNOJNÍK - TJ DF HORNÍ SUCHÁ 0:0

Po minulém zaváhání a ztrátě domácí neporazitelnosti se očekávalo, že nyní jako favorit naplno zaboduje a zůstane v kontaktu se špicí tabulky. To se však nestalo. Sušané se od úvodních minut dostali do mírné převahy, jenže tradičně nedokázali vstřelit ani jednu branku. Hned ve 2. minutě se do tutové šance dostal Urbanczyk, ale jeho hlavičce chyběla hlavně razance. Hosté byli nadále lepším celkem, ale do vyložené šance se už nedostali. Postupem času se hra vyrovnala. Domácí se snažili o útočné výpady, které však obrana hostí s přehledem zvládala. Poslední slovo v prvním poločase měl Kaniok, který byl ve dvou vyložených gólových šancích.

Ta první skončila na břevně. Když v poslední minutě poločasu v samostatném úniku jen těsně minul domácí branku, šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu vstoupili hosté se dvěma změnami v sestavě, Zraněného Lenča vystřídal Jasiok a nevýrazného Horváta Janovský. Obraz hry se však nezměnil. Hosté sice měli stálou převahu, ale bez gólového efektu. S přibývajícím časem začala kupit chyby také hlavní rozhodčí, která svými verdikty přivodila poněkud dusnější atmosféru na hřišti, což potvrdil i pomezní, který poté musel častěji uklidňovat hráčské lavičky. Vyvrcholením bylo vyloučení Jasioka za protesty, kdy reklamoval zcela evidentní roh, ale rozhodčí nechali pokračovat ve hře.

Toto vyloučení paradoxně hosty nastartovalo k ještě větší aktivitě. Převaha Horní Suché byla zcela zřetelná. Ze série standardních situací a rohových kopů se však neprosadila. Největší šanci spálil sedm minut před koncem Urbanczyk, který po krásném vysunutí Janovským šel zcela sám na branku, ale svou šanci trestuhodně zahodil.

„Je to od nás takový stereotyp. Máme převahu, vytváříme si šance, ale ty neproměňujeme. Kdybychom dnes hráli do půlnoci, tak gól stejně nedáme. Je to prakticky stejné celý podzim. Když se podíváte na tabulku, tak zjistíte, že máme nejlepší obranu v soutěži a asi třetí nejhorší útok. K tomu není již co dodávat,“ řekl po zápase trenér Horní Suché Jaromír Bembenek.

Horní Suchá: Drobec – Čermák, Lenčo (46. Jasiok), Kotásek, Kondziolka – Urbanczyk, Goj, Kaleta, Horvát (46. Janovský) – Kaniok, Beránek J., (Nový). Trenéři: Jaromír Bembenek a Ladislav Audy.