Potichu se dokonce hovoří o útoku na postup do vyšší soutěže. „Dokonce jsme sami slyšeli, že chceme rychle až do divize, ale tak situace postavená určitě není. Na druhou stranu si myslíme, že tato soutěž, kterou právě hrajeme, není pro nás dostatečná. Naše obec by si určitě zasloužila I.A třídu,“ řekl člen výboru a starosta Horní Suché Jan Lipner. Přípravu na podzimní část sezony zahájili fotbalisté Horní Suché 17. července. V jejím průběhu měli naplánovanou řadu přípravných zápasů. První zápas v Loukách vyhráli s účastníkem okresního přeboru 3:0. Koncem července se zúčastnili turnaje ve slovenské Olešné. Tady nejdříve zvítězili nad Pustkovcem 3:0 a ve finále prohráli s domácí Olešnou na pokutové kopy po výsledku 3:3.

Předposlední přípravný zápas se uskutečnil ve středu 1. srpna. Na hřišti dalšího týmu okresního přeboru Falco Doubrava vyhráli Hornosušané lehce 5:0. V dosud posledním duelu letní přípravy si Horní Suchá poradila s polským týmem LKS Silesia Lubomia 4:1 (Kaleta 2, Sukač, Slovik). Nyní ji čeká už jen Okresní pohár v Loukách tuto sobotu.

O týden později zahájí mistrovskou sezonu domácím zápasem s Oldřichovicemi. S týmem momentálně trénuje Janovský, který hrál v minulé sezoně divizi v Petrovicích. Ten by měl zvednout kvalitu hry v záložní řadě. V Suché trénuje také Jasiok, který v minulosti hrál nejdelší dobu za ČSAD Havířov. Nadějně vypadá i situace s Horvátem a Kaniokem z MFK Havířov. Kluby jsou permanentně v kontaktu a v tomto případě zbývá pouze dořešit formality. „Je potěšitelné, že kádr mužstva zůstal prakticky pohromadě a naopak jsou rozjednány některé příchody nových hráčů,“ řekl sekretář Horní Suché Jiří Bembenek.