Ke snaze a kombinaci přidali obligátní sérii chyb, za které zaplatili brankami. „Našim inkasovaným gólům bohužel předcházely individuální chyby, kterých jsme se chtěli vyvarovat. Pokud máme být úspěšní u tak silného mužstva, jako je Jablonec, tak nechybovat je základ. Ať už na soupeřově polovině, tím spíš na vlastní,“ uznal lodivod potápějící se karvinské posádky Josef Mucha.

Brankový handicap nasadil jeho týmu spalovač Chramosta, který se ale zrovna v neděli trefil. Ke smůle Karvinských.

Objektivně je třeba uznat, že vedení domácích bylo zasloužené, ale úplně stejně bylo zasloužené vyrovnání Karviné, která zahájila druhou půli v aktivním napadání a přesnější kombinaci. Z Dreksova srovnání na 1:1 se ale hosté dlouho netěšili, protože v 71. minutě nechali hlavičkovat zcela osamoceného Doležala a novopečený otec takovou nabídkou nepohrdl – 2:1.

Jablonec (v zeleném) - Karviná 2:1.

„Dneska určitě rozhodla nástavba v koncovce. Nám chyběla kvalita na posledních dvaceti třiceti metrech v podobě přesného pasu nebo přihrávky, Jablonci ne. Nebyli jsme ve finální fázi přesní, měli jsme některé situace dohrát uličkou, střelou nebo centrem,“ věděl Mucha.

Situace jeho týmu je tak nadále svízelná, ale na výkonu z druhé půle v Jablonci se určitě dá stavět. Karviná má stále šanci se zachránit. To proto, že týmy před ní zase tolik nebodují. „Šanci určitě máme, ale příští zápas s Baníkem musíme zvládnout, jinak je konec,“ uvědomuje si Mucha.

FK Jablonec – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 34. Chramosta, 71. Doležal – 63. Dreksa. Rozhodčí: Pechanec – Boček, Hock. ŽK: Chramosta – Šisler, Letič, Dreksa. Diváci: 2 603.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Zelený – Jovovič (88. Diviš), Považanec, Trávník (84. Piroch), Hanousek – Chramosta, Doležal (79. Hübschman). Trenér: Rada.

Karviná: Le Giang – Čolič, Dreksa, Janečka, Eismann – Šisler (61. Voltr), Panák – Štepanovský (61. Ramírez), Budínský, Letič – Wágner. Trenér: Mucha.