Po výhře 6:0 si udrželi naději na záchranu. K ní potřebují v sobotu porazit v derby Havířov, který naopak bojuje o postup. „Aspoň to bude mít pořádný náboj. Kluci se taky těší, půjde o výjimečný zápas,“ usmívá se Tomáš Lincer, sekretář petrovického klubu.

Lokomotiva si ve Šternberku nebrala servítky, okamžitě uzemnila snažící se domácí rychlými góly a směřovala za výhrou. „Soupeř to ještě zkoušel, ale když inkasoval, tak poměrně brzy odpadl a my přidávali další branky. Tentokrát se nám dařilo proměňovat šance, a to rozhodlo,“ ohlížel se Lincer za vysokou výhrou.

Spolehlivá obrana Petrovic nedovolila Šternberku skórovat a pohodová výhra byla na světě. „Kéž bychom si tu formu dokázali přenést i do posledního kola. Tam ale proti nám bude stát soupeř úplně jiného kalibru,“ uvědomuje si Lincer.

FK Šternberk – Lokomotiva Petrovice 0:6 (0:4)

Branky: 12., 41. a 54. z pen. Hanusek, 2. Žyla, 44. Ruisl, 63. z pen. Urban. Rozhodčí: Soukal – Líkař, Hovorka. ŽK: 3:2. Diváci: 110.

Petrovice: Majerczyk – Bajzáth, Gill (80. Mbayi), Ruisl, Hujo – Žyla (74. Bujok), Czyž, Hoffmann, Klimas (50. Bibaku) – Urban, Hanusek. Trenér: Rafal Klusek.