U jeho zrodu byli někteří členové místní tělovýchovné jednoty a pracovníci n.p. (národní podnik) Ingstav Brno, kteří v Těrlicku stavěli přehradu. Prvním předsedou klubu byl Miroslav Sikora a už v sezoně 1959/60 hráli těrličtí borci v okresní soutěži OFS Karviná.

V roce 1993 činnost klubu přešla pod nově vzniklý FK Těrlicko, který má velmi solidní hráčskou základnu – ta se skládá ze školičky, mladší a starší přípravky, dvou družstev žáků a mladšího i staršího dorostu.

„V současné době se staráme zhruba o 160 dětí,“ řekl člen výboru Jan Bulava. Nejen on je velmi rád, že se už brzy začne stavět nová sportovní hala. „Po dlouhých létech se povedlo získat dotaci, takže se zvýší kvalita tréninků hlavně v zimě a uspoří se za nájmy hal v okolí,“ řekl a poděkoval za tuto iniciativu hlavně obci Těrlicko za podporu.

V Těrlicku působí také mužský tým. „Do budoucna bychom rádi s muži postoupili do I.B třídy, ale nechceme jít cestou nákupů hráčů, spíše se orientujeme na doplnění týmu šikovnými odchovanci z dorostu.,“ uvedl Bulava. Právě mladšímu dorostu se letos povedl výrazný úspěch, kterým bylo vítězství v krajském přeboru.

Nejslavnějším odchovancem klubu je bývalý hráč ostravského Baníku a člen širšího kádru fotbalové reprezentace, obránce plzeňské Viktorie Radim Řezník. I jeho jméno tak určitě bude připomenuto tuto sobotu 15. června, kdy na fotbalovém hřišti, které bylo vybudováno v roce 1974 a zrekonstruováno v roce 2009, vypuknou oslavy výročí. Ty odstartují už ráno turnajem Otto Patznera pro přípravky a od 14.30 hodin nabídnou utkání starých gard Těrlicka a Baníku Ostrava.