Havířovské hráčky prošly celým turnajem bez ztráty jediného bodu! Kromě celkového vítězství si havířovská děvčata odvezla i cenu pro nejlepší střelkyni turnaje, kterou se stala útočnice Denisa Břenková. Za zmínku stojí i fakt, že brankářka Jana Sikorová inkasovala za celý turnaj jen dvě branky.

„Celý tým si zaslouží obrovské uznání, protože předváděl velice pohledný fotbal s mnoha krásnými kombinačními akcemi a nádhernými brankami. Musím vyzdvihnout práci pořadatelů v čele se Sylvou a Petrem Bajtkovými, kteří opět připravili celý turnaj na jedničku. V dnešní době není jednoduché podobné turnaje na takové úrovni pořádat,“ ocenil organizátory trenér havířovského týmu Radomír Zábranský.

Přiznal, že hráčky se na turnaj nijak speciálně nepřipravovali. „Měli jsme běžný zimní trénink v tělocvičně a holky šly do turnaje z úplného zatížení, protože od začátku ledna se věnují nabírání fyzické kondice. Chceme být na jaro v MSFL dobře připraveni,“ upozornil, že jeho tým bude mít ve druhé půlce sezony opět postupové ambice.

Je ale fakt, že v týmu Havířova je několik ryze futsalových hráček. Například reprezentantka Kateřina Waszutová, která se dva dny před turnajem vrátila z reprezentační akce na Ukrajině. Tým na tomto turnaji vedla Zábranského trenérská kolegyně Petra Antalíková coby bývala reprezentantka a mistryně republiky ve futsale. „Ona byla nejpovolanější osobou. Já si turnaj jen užíval,“ smál se Zábranský. 

HAVÍŘOVSKÉ VÝSLEDKY

Zápasy ve skupině: Havířov – Nové Sady 4:0 (Míčková, Porembská, Waszutová, Mikysková), Havířov – Troubsko 7:0 (Břenková 2, Porembská 2, Waszutová, Fukalová, Mikysková), Havířov – Zlaté Moravce B 9:1 (Břenková 3, Fukalová 2, Vítková, Porembská, Mikysková, Najvarová)

Čtvrtfinále: Havířov – Skoczow (Pol.) 7:0 (Břenková 2, Porembská, Najvarová, Míčková, Waszutová)

Semifinále: Havířov – Zlaté Moravce 4:0 (Najvarová 2, Břenková, Fukalová)

Finále: Havířov – Nové Sady 3:1 (Porembská, Mikysková, Břenková)

Konečné pořadí turnaje: 1. Gascontrol Havířov, 2. Nové Sady Olomouc, 3. SK Brušperk.