„Už jsme to potřebovali jako sůl,“ ulevilo se i trenérovi Těšína Richardu Benešovi.

Tomu se začali vracet do sestavy hráči základní jedenáctky. Čerstvě odpromovaný inženýr - obránce Bolek, a také záložník Sostřonek. „V sobotu ráno přiletěl z Rhodosu, zchrupnul si a pak přišel odpočatý na zápas,“ vysvětlil s úsměvem Beneš.

Důvod k úsměvu měl proto, jelikož právě Sostřonek otevřel bombou z 24 metrů už ve čtvrté minutě skóre zápasu. „To nám samozřejmě pomohlo. Byli jsme na koni, drželi balon a kombinovali,“ pochvaloval si Beneš.

Z převahy domácích vzešel druhý gól. Rohový kop Kišky si ve vápně neomylně našla Racova hlava a bylo to 2:0. „Poločas ideál. V šatně jsme se jen ujišťovali, abychom nedostali kontaktní branku. Krnov se ale stejně zvedl,“ připustil českotěšínský trenér.

Hosté také mohli snížit, ale Gradek chytil tutovku a Těšín mohl být dál v klidu. Síly jeho hráčům však ubývaly, proto se soustředil na defenzivu a brejky. S míčem na noze hráli především Krnovští, jenže gól nedali a domácí tak mohli slavit první vítězství.

„Budeme rádi, když se nám začnou kluci vracet do sestavy. I tak je obrovská škoda zranění Iva Kantora, ten nám chybí nejen na hřišti, ale hlavně v kabině," zalitoval Beneš absence velké opory mužstva.

FK Český Těšín – FK Krnov 2:0 (2:0)

Branky: 4. Sostřonek, 39. Rac. Rozhodčí: Svoboda – Ham, Picmaus. Bez ŽK. Diváci: 90.

Č. Těšín: Gradek – Matuszek, Byrtus, Rac, Bolek – Michalisko, Šiška (76. J. Zogata), Sostřonek, Konečný (81. Damián Podaný) – Mendrok – Kiška (90+2. Danek Podaný). Trenér: Richard Beneš.