Hosté přijeli k zápasu s mírným zpožděním kvůli defektu pneumatiky. Těžko říct, jestli to hrálo nějakou roli. Domácí ale podali diametrálně odlišný výkon než před týdnem v Bohumíně. „Zřejmě to byl náš nejlepší zápas na jaře. Zvláště Hrtánek, Przyczko a Trybulec odehráli výjimečný zápas, to bylo i na vyšší soutěž. Opravdu mě chlapci mile překvapili, hráli jako z partesu," divil se českotěšínský trenér Čestmír Kročil.

A to dal znovu šanci dorostencům, aby ochutnali atmosféru a úroveň mužské soutěže. Krnov působil od začátku poněkud matným dojmem. Nasazení a bojovnost byly jasně na straně Těšína a v útoku řádilo duo Przyczko – Trybulec. Každý z nich měl prsty téměř ve všech gólech.

Nejkrásnější akci zápasu si domácí připravili na 43. minutu. To už vedli 2:0. Na jejím začátku byl Hrtánek, předložil balon Trybulcovi, ten prostrčil míč do uličky Przyczkovi a jeho pěkný dloubáček přeletěl brankáře – 3:0. Této akci zatleskal uznale i krnovský trenér Mura.

Ani po změně stran se hosté nevybudili k lepšímu výkonu a zaslouženě prohráli. „Taková výhra nad silným soupeřem nás těší, i když hosté určitě nepředvedli to, na co mají. Ale to nás nemusí zajímat, určitě jsme se dobře naladili na středeční předehrávku s Frýdlantem," konstatoval spokojeně Kročil.

IRP Český Těšín – FK Krnov 5:1 (3:0)

Branky: 28., 43. a 73. Przyczko, 16. a 52. Trybulec – 55. A. Ondra. Rozhodčí: Macrineanu. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Č. Těšín: Galusik – Kupczak (46. J. Zogata), Fizek, Stanowski, Bolek – Lojek (64. Chloň), Hrtánek, Przyczko, Hradečný (65. Podaný), S. Zogata (61. Konečný) – Trybulec (85. Matušík). Trenér: Čestmír Kročil.

V neděli těšínské derby
Český Těšín, Cieszyn – V neděli se na hřišti polského Cieszyna uskuteční fotbalové derby mezi místním týmem Piast a účastníkem krajského přeboru z Českého Těšína. Pořadatelé chtějí na konci sezony ze vzájemných zápasů obou celků vytvořit tradici, proto čekají, že úvodní měření sil v rámci těchto setkání se ponese v přátelském duchu. Fotbalový zápas má být součást sportovního dění v rámci Svátku tří bratří, který bude ve městě zrovna probíhat. Výkop zápasu je plánován na 11 hodin.

Proto se také duel posledního kola krajského přebru mezi domácím Těšínem a Frýdlantem odehraje již ve středu od 17.30 hodin!