„Musím říct, že úroveň utkání, i přispěním soupeře, předčila hranice přeboru. Bylo to o level výš,“ uznal trenér Těšína Lubomír Luhový, který může ze své hráčské i trenérské kariéry čerpat a tudíž porovnávat.

Jeho svěřenci odehráli s favoritem vyrovnané utkání. V první půli ještě svázané takticky, ale v kombinaci byli domácí silní. „Byli jsme hodně na míči. Sebevědomí jde postupně nahoru, což přináší výsledky. Soupeř byl také fotbalový, ale z kluků sálalo obrovské odhodlání uspět, což právě podpořili dobrý herním výkonem,“ pochvaloval si Luhový.

Do výsledku se to během prvního dějství ještě nepromítlo, protože Ostravané po půlhodině hry udeřili Tomšů a vedli, jenže domácí začali být po změně stran velmi nebezpeční a zasloužili si minimálně vyrovnat.

Trenér Luhový dal v 74. minutě šanci Vlachovičovi, který se mu nakonec vyrovnáním skutečně odvděčil. „Já jsem spokojen. Byla tam kvalita, to je pro nás podstatné. Herní projev se zápas od zápasu zvedá. Přispěl k tomu i výborný soupeř. I on měl ve druhé části šance, mohlo to skončit klidně divokým výsledkem. Obě mužstva se dokázala dostat do zakončení a remízu bereme,“ hodnotil cenný bodík trenér Těšína.

FK Český Těšín – FC Heřmanice 1:1 (0:1)

Branky: 84. Vlachovič – 30. Tomšů. Rozhodčí: Šimeček – Šabacký, Šujan. ŽK: 4:5. Diváci: 150.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – Michalisko (56. Folwarczny), Mendrok, Kantor, Hradečný (68. J. Zogata) – S. Zogata (74. Vlachovič) – Kiška. Trenér: Lubomír Luhový.