Turnaj, který pořádal IRP Český Těšín, měl velmi slušné obsazení, kromě obou regionálních týmů si na něm zahrály silné týmy Nových Sadů, Vítkovic, slovenské Prievidzy či uskupení pod názvem Nemakej.cz, což jsou někdejší ligové hráčky z Brna a okolí.

„Turnaj měl solidní úroveň a některá utkání Havířova, Vítkovic či těch brněnských hráček byla opravdu hodnotná," uznala Sylva Bajtková, trenérka Těšína a spolu s manželem Petrem také hlavní organizátorka. „Akorát mě naštvaly dva slovenské celky, které nepřijely," dodala.

Těšín postavil do turnaje dva týmy, áčko bylo sestaveno z toho nejlepšího, co má klub IRP k dispozici, béčko tvořily mladé hráčky, pro které bylo přínosné hrát proti ženským týmům. „Mladé holky mi poctivě trénují, takže jsme si řekli, že jim dáme šanci dostatečně si zahrát. Musím říci, že na rozdíl od těch zkušenějších mě mile překvapily. Hned na úvod zaskočily Brušperk a držely se i v dalších zápasech," pochválila Sylva Bajtková mladé hráčky.

Naopak A-tým zůstal za očekáváním a nakonec hrál proti svému béčku o konečné sedmé místo. „Tam to nebylo ono. Chyběl mi větší pohyb a hlavně chuť. Zklamalo mě to, protože holky do haly normálně chodí trénovat, takže se nemohou vymlouvat na to, že by halu viděly poprvé. Čekala jsem od nich rozhodně víc," přiznala Bajtková.

Naopak pochvalu si zaslouží havířovský tým Gascontrol (bývalé ČSAD) trenérů Zábranského a Siekiery, kteří vzali do Třince deset hráček a ty opět podaly kolektivní výkon. „Holky stejně jako na turnaji ve Vítkovicích předváděly pohledné akce na jeden dotek a naše fotbalovost nakonec slavila úspěch," poznamenal kouč Radomír Zábranský.

V semifinále, které bylo reprízou finále z minulého roku, si Havířov poradil s velmi kvalitním celkem Nových Sadů z Olomouce a ve finálové bitvě oplatil vítkovickým hráčkám porážku ze skupiny. „Chtěl bych vyzvednout vysokou kvalitu turnaje a Sylvě a Petru Bajtkovým poděkovat za skvělou organizaci. Po odstoupení dvou týmů bleskově upravili program, což nebylo jednoduché," uznal Zábranský.

Z VÝSLEDKŮ

Semifinále: Vítkovice – Nemakej 2:2, 3:1 na penalty, Havířov – Nové Sady 2:0 (Porembská, Vítková)
Finále: Havířov – Vítkovice 3:2 (Volfová 2, Antalíková)
O 3. místo: Nemakej – Nové Sady 4:3
O 5. místo: Prievidza – Beluša 4:2
O 7. místo: Č. Těšín – Č. Těšín B 3:0 (Dordová, Nováková, Vítková)
O 9. místo: Rožnov – Brušperk 0:6.
Celkové pořadí turnaje: 1. FC Gascontrol Havířov, 2. MFK Vítkovice, 3. Nemakej.cz Brno, 4. Nové Sady Olomouc, 5. Prievidza, 6. Beluša, 7. IRP Český Těšín, 8. IRP Český Těšín B, 9. SK Brušperk, 10. FK Rožnov p. R.