Situace na chvostu tabulky krajského přeboru bude napínavá až do posledního okamžiku. „Teď se jen můžeme bít do hlavy, že jsme nezvládli ten zápas s Heřmanicemi. Vyhrát ho, jsme už zachráněni," litoval trenér Těšína Čestmír Kročil nedávné zbytečné prohry s Ostravany.

Žáhu si jeho tým zchladil na jiných Ostravanech. „Věděli jsme, že Polanka má slušný mančaft směrem dopředu. Fromelius a Stanovský, pokud jsou zdravotně fit, jsou výborní útočníci. Naopak vzadu je Polanka hodně zranitelná, a tomu jsme přizpůsobili taktiku," vysvětloval Kročil, že Těšín nechal naprosto účelově hrát soupeře, ovšem jen po šestnáctku, a trpělivě čekal na chybu hostujících zadních řad.

Do poločasu přišly dvě takové chyby a domácí po hezkých akcích skórovali. Konečně se trefil Polák Trybulec. „Měli jsme z toho všichni radost, vždyť náš nejlepší jarní střelec je stoper Rac," smál se Čestmír Kročil.

Po změně stran už hosté moc nehrozili a Těšín si výhru pohlídal. Nakonec se trefil i druhý útočník Przyczko a Těšín zaznamenal mimořádně důležitou výhru. „Musíme se ale pořád ohlížet jen na sebe. Čeká nás derby v Dětmarovicích. Derby nemívá favorita, soupeř má ale velmi silný tým, nečeká nás nic jednoduchého. Kéž by se nám podařilo soupeře překvapit jako nedávno Polance," přál si před sobotním derby v Dětmarovicích Čestmír Kročil.

IRP Český Těšín – SK Polanka n. O. 3:0 (2:0)

Branky: 10. Trybulec, 25. Mendrok, 84. Przyczko. Rozhodčí: Šafrán. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Stanowski, Rac, Czyž – Bolek (72. Rusek), Sostřonek, Mendrok, Kupczak (64. Žebrok) – Trybulec, Przyczko (86. Konečný). Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.