Po sérii šesti zápasů bez vítězství se fotbalisté Těšína, zdá se, nadechují k jiné sérii. Po výhře v Dětmarovicích potvrdili herní vzestup v utkání s Frenštátem, který je na chvostu tabulky krajského přeboru. Trefili se čtyřikrát.

„Zápas nám vyšel, a to jsme ještě zahodili hodně šancí," vybavil si Richard Beneš spálené tutovky Kišky, Folwarczným nastřelenou spojnici břevna a tyče či Michaliskův úprk na osamoceného gólmana.

„Poločas mohl skončit klidně 5:0," podotkl Beneš. Nicméně Peter Kiška se opět uvedl a poté, co dal hattrick Dětmarovicím, si stejný kousek nachystal i do Nošovic, kde našel českotěšínský klub azyl při probíhající rekonstrukci hřiště v Těšíně.

„Musím místní pořadatele pochválit. Hřiště nám připravili na jedničku, celý ten areálek tady je velmi útulný, kluci si na něj rychle zvykli, i když před utkáním jsme tady měli jen jeden trénink," poznamenal Beneš.

Hráčům přechod do Nošovic nevadil, nad soupeřem dominovali do 60. minuty, kdy vedli 3:0. „Pak šla koncentrace logicky dolů a taky Frenštát si něco vytvořil. Od stavu 3:0 se už ale utkání víceméně dohrávalo a nakonec jsme připojili ještě jednu branku," rekapituloval kouč Těšína vydařený duel.

FK Český Těšín – Beskyd Frenštát p. R. 4:0 (2:0)

Branky: 4., 19. a 46. Kiška, 74. Kupczak. Rozhodčí: Tilkeridis – Tvrdý, Šafrán. ŽK: 1:0. Diváci: 76.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Matuszek, Rac, Kupczak – Michalisko (57. Lojek), Sostřonek, S. Zogata (80. Popelka), Konečný (66. Hradečný) – Kiška (76. Fizek) – Folwarczny (70. J. Zogata). Trenér: Richard Beneš.