Navíc v případě, že bude z krajského přeboru sestupovat jen poslední tým, jsou zachránění už nyní. „Ještě nám to teoreticky hrozí od Orlové, ale máme dva pokusy na to si to uhrát sami,“ podotkl trenér Lubomír Luhový.

Ten byl v první půli spokojen jenom s průběžným vedením, protože hra domácích trochu drhla. Diváky však potěšila bomba Kantora z 25 metrů přímo do vinklu. „To byl krásný moment. Máme v týmu dva hráče s poměrně tvrdými střelami pro podobné pokusy z dálky. Ivo je jedním z nich a znovu to potvrdil. K naší škodě to byl jediný světlý moment, jinak jsme se k ničemu nedostali,“ uznal Luhový.

Svůj tým tak nabádal k trpělivosti a lepší mezihře. Břidličná v nástupu do druhé části srovnala po chybě gólmana Gradka, ale Těšín okamžitě odpověděl a od stavu 2:1 už třímal hru pevně ve své moci.

„Tady už byl náš výkon, i přes tu inkasovanou branku, optimální. Dávali jsme si balon rychle od nohy, na jeden dva doteky, a zvládli jsme to i takticky. Branky padaly po hezkých akcích, takže můžeme být spokojeni,“ pochvaloval si Luhový.

V dalším kole se Těšíňané pokusí překvapit lídra z Dětmarovic. „Nemáme co ztratit, můžeme hrát uvolněně,“ upozornil trenér Těšína. A i kdyby to nevyšlo v derby, má Těšín doma ještě poslední pokus s Polankou.

FK Český Těšín – TJ Břidličná 3:1 (1:0)

Branky: 18. Kantor, 55. Folwarczny, 75. Sostřonek – 48. Cudrák. Rozhodčí: Picmaus – Jurček, Lalík. Bez ŽK. Diváci: 180.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – S. Zogata, Mendrok, Kantor, Hradečný (60. Michalisko) – J. Zogata (77. Krucina) – Folwarczny. Trenér: Lubomír Luhový.