Těšíňané se v Markvartovicích prezentovali pohlednou kombinační hrou. Už v 17. minutě se ujali vedení, když domácí stáhli za dres Mendroka v pokutovém území a Kupczak bezpečně proměnil penaltu. Šanci měl i Lojek a po standardce hlavou také Rac.

„Důležité bylo, že jsme měli střed pole. Od toho se to odvíjelo. Soupeř hrál dlouhé křížné balony do stran, má tam šikovné rychlé hráče, ale to jsme si pohlídali a tím pádem byli lepší kombinačně. Rac vzadu posbíral všechny hlavy, Kantor se Sostřonkem získali odražené míče a už si je dávali na zem do trojúhelníku s Mendrokem. Když máme na hřišti tyhle tři, tak máme velkou šanci ovládnout dění na hrací ploše," pochvaloval si trenér Těšíňanů Richard Beneš.

Což se právě v Markvartovicích potvrdilo. Hosté kontrolovali průběh zápasu, vytvořili si další šance, největší Konečný a Lojek, který v závěru po brejku pečetil vítězství hostů. Tím přiblížil mužstvo IRP „na dostřel" čelu tabulky. „Ale o to nám nejde. Chceme v Těšíně hlavně předvádět dobrý fotbal a aby se to líbilo. Teď bychom ty body chtěli potvrdit proti silné Polomi, která porazila Dětmarovice," vyhlásil nejbližší cíl trenér Beneš.

Sokol Markvartovice – IRP Český Těšín 0:2 (0:1)

Branky: 17. z pen. Kupczak, 88. Lojek. Rozhodčí: Mankovecký – Ham, Svoboda. ŽK: 3:2. Diváci: 91.

Č. Těšín: Klepek – Bolek, Kupczak, Rac, Popelka – Rusek (81. Bolec), Kantor, Sostřonek, Zogata (71. Konečný) – Mendrok – Lojek (89. Szkutek). Trenér: Richard Beneš.