„Prvních dvacet minut jsme byli ospalí a Bílovec měl více ze hry. K jeho brance jsme se dostali jen jednou, ale Folwarczného pokus vykopl obránce,“ nebyl spokojen s aktivitou svého mužstva trenér Těšína Richard Beneš.

Však se také domácí dostali zaslouženě do vedení, když využili rychlý kontr poté, co se na Kišku nepískal faul a jeho spoluhráči přestali na chvíli hrát, což se jim hrubě nevyplatilo.

Až po zmiňovaných dvaceti minutách se Těšíňané konečně probrali a vyrovnali hru. Aktivním přístupem a napadáním si po změně stran vynutili převahu. „Byli jsme agresivnější, drželi balon a srovnali,“ popisoval Beneš trefu Kišky, který parádně přeloboval gólmana Silbera z 35 metrů.

Bílovečtí znejistěli a pustili hosty do dalších šancí. Po faulu na Folwarczného se navíc měla pískat penalta, ale nepřesní arbitři kazili hru na obě strany.

Střeleckou smůlu neprotrhl v závěru ani J. Zogata, který přestřelil bránu. „Za druhý poločas jsme si asi tři body zasloužili, ale i ten jeden má cenu. Musíme ho ale doma potvrdit,“ zakončil Richard Beneš.

FC Bílovec – FK Český Těšín 1:1 (1:0)

Branky: 9. Seidler – 48. Kiška. Rozhodčí: Laštuvka – Opěla, Folvarčný. ŽK: 1:5. Diváci: 200.

Č. Těšín: Pecha – Matuszek, Byrtus, Rac, Bolek – Hradečný, Sostřonek, S. Zogata, Konečný (86. J. Zogata) – Kiška (90. Mendrok), Folwarczný (81. Michalisko). Trenér: Richard Beneš.