Prohra to pro ně byla smolná. Těšín určitě nebyl horším týmem. Nebyl mu však uznán regulérní gól a po standardce inkasoval.

„Je třeba zmínit, že samotnou hru na obě strany ovlivnil silný vítr. V první půli jsme hráli proti němu a nešlo kopnout na více než na třicet metrů. Protivítr nám balony vracel zpět,“ poznamenal trenér Těšína Richard Beneš.

Na koni tak byli domácí, kteří hráli s větrem v zádech a spoléhali na útoky svých rychlonohých hráčů. „Nezachytávali jsme je, ale snažili jsme se aspoň o kombinaci. V ní nám citelně scházel Mendrok, který umí s balonem, i tak jsme se dostali před poločasem k akci, ze které padl gól, ale rozhodčí nám ho neuznali,“ podotkl Beneš a na dotaz proč, odvětil: „Folwarczny nahrával od brankové čáry pod sebe Vlachovičovi, který dal gól. Ofsajd to být nemohl, protože centr šel od čáry, tak si rozhodčí vymysleli, že Folwarczny s míčem čáru přešel. Já to měl k situaci nejblíž, asi dvacet metrů, kdežto oba rozhodčí minimálně padesát,“ doplnil.

Poločas tak neskončil těšínským gólem do šatny, ale bezbrankovým skóre, které vydrželo do 67. minuty. „Ve druhé půli jsme hráli po větru my, takže problém dostat se k nám do vápna měl zase Krnov. Bohužel jsme nepokryli jednu standardku, po které nám dali takový ušmudlaný gól, který skočil tomu hráči (Havlíčkovi) na stehno. I tak jsme si s tím měli poradit lépe. V první půli jsme hráli zbytečně vzduchem místo po zemi. Na bod tady bylo. Jenže jsme byli málo nebezpeční,“ zalitoval českotěšínský kouč.

Zápas pravdy tak čeká jeho svěřence v sobotu proti podobně ohroženým sousedům z Orlové.

FK Krnov – FK Český Těšín 1:0 (0:0)

Branka: 67. Havlíček. Rozhodčí: Tomšík – Pala, Janeček. ŽK: 0:2. Diváci: 328.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Byrtus, Rac, Matuszek (78. Kiška) – Hradečný (66. Michalisko), Kantor, Sostřonek, S. Zogata – Vlachovič – Folwarczny. Trenér: Richard Beneš.