„Ale je to ztráta. Celý zápas jsme byli lepší, řekl bych spíš dominantní na míči. Spálili jsme čtyři tutovky. Paradoxně ke konci jsme mohli prohrát, naštěstí Bolek zabránil jisté brance. To už by mě snad odvezli, kdybychom po takovém průběhu neměli brát ani bod,“ poznamenal trenér Těšíňanů Richard Beneš.

Jeho tým jel do Vratimova napravit předchozí zaváhání s Orlovou. Nepovedlo se to výsledkově, herně určitě ano, protože domácí výkonu Těšína nestačili. „Dávali jsme si akorát pozor na Rackovy standardky. Ty má nebezpečné. Jinak jsme Vratimov přehráli a vytvořili si několik gólových situací,“ hodnotil Beneš utkání.

K největším tutovkám se řadil únik Vlachoviče, který byl sám před gólmanem, totožnou akci předvedl ve druhé půli i šutér Kiška, ten minul bránu snad jen o deset centimetrů. Oba hráči se pak v další tutovce ocitli společně, ale ani z malého vápna netrefili přesně mezi tyče.

„Celou dobu jsme působili vzadu organizovaně a bojovali. Takhle si představuji výkon v boji o záchranu,“ uznal kouč Těšína.

Herní kvalitu se nepodařilo přetavit ve tři body, a tak je situace mužstva dál kritická. Nicméně Těšín ukázal, že hodlá jít po správné cestě. „Po porážce od Orlové jsme si museli nějaké věci vyříkat a dnes už jsem kluky poznával. Příkladně bojovali, odjezdili to. Je to první krok k tomu začít dělat výsledky. Zbývá jen zlepšit koncovku,“ poznamenal Richard Beneš.

FC Vratimov – FK Český Těšín 0:0

Rozhodčí: Svoboda – Švec, Ochodek. ŽK: 1:3. Diváci: 80.

Č. Těšín: Gradek – Bolek (86. Matuszek), Sostřonek, Rac, Byrtus – Hradečný (16. Vlachovič), Mendrok, Kantor, S. Zogata (90+2. J. Zogata) – Kiška – Folwarczny. Trenér: Richard Beneš.