Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že černá série Dětmarovic bude pokračovat. Hosté drželi balon, dobře kombinovali. „Zatlačili nás, ale bez efektu. Nám scházeli Mendrok i Šlavka, bez nich jsme se spíš snažili pozorně bránit. Na vymýšlení akcí potřebujete určité typy hráčů, které jsme ale neměli," přiblížil trenér českotěšínského celku Richard Beneš.

Při jeho týmu stálo štěstí, když dvě akce skončily v bráně Dětmarovic. „Spadly nám tam takové šmudly," zasmál se Beneš. „Nevybavuji si, že bychom za ty více než dva roky, co jsem u týmu, někdy dali takové góly," dodal.

Situace hostů ostře kontrastovala s domácí pohodou. „Je to přesný obrázek toho, co nás teď provází. Nacházíme se v totálním marasmu, dostáváme příšerné góly a všechno se na nás sype. Vepředu jsme jaloví, už nevím, co s tím," zoufal si trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Jeho tým neuspěl ani ve zbytku zápasu. Sice pořád držel míč, ale do jeho otevřené obrany chodili domácí neustále do brejků a mohli přidat i více branek. Nejnebezpečnější šancí Dětmarovic byla střela do spojnice břevna a tyče, a to od mladého dorostence Popka. „Aby naší nejvážnější šancí byla rána osmnáctiletého kluka, který šel na konci střídat, to je opravdu na pováženou," uznal dětmarovický kouč Jadrný.

FK Český Těšín – SK Dětmarovice 3:0 (3:0)

Branky: 10. vlastní Kempný, 31. Konečný, 34. Lojek. Rozhodčí: Svoboda – Bebenek, Dudek. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Kupczak, Rac, Popelka – Konečný (90+12. Malyjurek), Sostřonek, Kantor (90+17. Szkutek), S. Zogata (70. J. Zogata) – Michalisko (57. Hradečný) – Lojek (57. Fizek). Trenér: Richard Beneš.

Dětmarovice: Kotrla – Kempný, Červeňák, Hrtánek, Káňa – Matušík (90+9. J. Ligocký), Maleňák – Bystrý, Kovář, Beilner (90+5. Popek) – Skotnica. Trenér: Josef Jadrný.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.