„Každý venkovní zisk potěší. Pokud zvládneme poslední zápas doma, budeme spokojeni," konstatoval trenér českotěšínského mužstva Richard Beneš, jehož tým je aktuálně na 48 bodech.

Již ve středu si předehrává v Nošovicích závěrečný zápas s Hájem ve Slezsku (od 17.30 hodin).

Dobrým odrazovým můstkem k tomuto utkání byl sobotní duel Těšíňanů na půdě druhých Heřmanic. „Kluci hráli opravdu dobře. Byli jsme lepší. Kombinovali jsme, dali si balon na zem a do nohy. Akorát jsme doplatili na dvě ztráty uprostřed hřiště mezi půlkou a naší šestnáctkou. Kamil Půda nás prakticky identickými góly potrestal," poznamenal Beneš.

Poprvé se tak stalo po čtvrthodince hry, na Půdovu branku ale reagoval po rohu Hradečného Kiška, který z voleje srovnal parádním angličanem. „Peter dává na jaře samé krásné góly, už mu připravujeme sestříhané video, aby se na ně podíval," zasmál se Beneš.

Ostravané šli ještě do přestávky do vedení, ale hosty to neodradilo ve snaze bojovat o venkovní zisk. „Říkali jsme si, ať jsme hlavně trpěliví, ať si to dál dáváme a hrajeme přes křídla. Nechtěli jsme ustupovat od zažité hry," vysvětloval Beneš.

To neslo ovoce, i když Folwarczny srovnával na 2:2 hodně šťastnou trefou odrazem od holeně. „Herně se mi výkon týmu líbil. Obdivuji kluky, že je nesrazila ani nepříjemná událost ze středy, kdy mělo jedno naše auto po zápase v Bílovci autonehodu. Naštěstí jsou všichni bez vážnějších zranění. Rozhodně budeme chtít poslední zápas vyhrát. I pro ty, co si z toho odnesli nějaké šrámy," zakončil Beneš.

FC Heřmanice – FK Český Těšín 2:2 (2:1)

Branky: 15. a 26. K. Půda – 25. Kiška, 53. Folwarczny. Rozhodčí: Sivera – Svoboda, Lukašík. ŽK: 2:1. Diváci: 200.

Č. Těšín: Gradek – Matuszek, Fizek, Rac, Bolek – Folwarczny (90. J. Zogata), Hradečný, Sostřonek, Konečný – Kiška – Lojek. Trenér: Richard Beneš.