Těšíňané hráli bez zraněného stopera Fizka, bez Mendroka, který momentálně upřednostňuje futsalovou kariéru v nejvyšší soutěži, a bez Kantora, který se ženil, takže měl příjemnější povinnosti než prohánět merunu po zeleném pažitu.

I tak odehráli hosté s mírně favorizovaným Krnovem celou dobu vyrovnanou partii. „V první půli moc šancí nebylo. Krnov bránil slušně, my udělali dvě takové menší chybky, které Krnov ale nevyužil. Obě šance zahodil a poločas byl u konce. Nikdo nikoho nepřetlačil," rekapituloval první, spíše nudné dějství, trenér Těšína Richard Beneš.

O přestávce řešil dilema, jak přeorganizovat řady, jelikož se mu na konci poločasu zranil klíčový hráč Lukáš Rac. „Sanitka ho odvezla do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Ale měl by být v pořádku. Každopádně jsme neměli klasického stopera, protože druhý stoper Fizek je zraněný. Takže jsem musel sáhnout do středové řady a dát tam Sostřonka, čímž se nám ale zase narušila záloha," vyprávěl Beneš.

Hosté se ale semkli a dokázali se gólově prosadit. Mladí hráči rozhýbali hru, S. Zogata krásně vysunul do šance Folwarczného, který přesně zakončil. Míč si pak ve skluzu ještě hodil do sítě krnovský Daříček, ale to Folwarcznému nemohlo zkazit radost z důležité trefy.

Krnov se pak musel více tlačit do útoku a riskovat vzadu otevřenější obranu, čehož hosté využili, ale až v nastaveném čase. Po Kiškově přihrávce se trefil mladý Szkutek. „Tři body odtud mají váhu. V naši situaci je každý bod dobrý, chtěli bychom zažít klidné jaro," poznamenal Richard Beneš.

FK Krnov – FK Český Těšín 0:2 (0:0)

Branky: 69. vlastní Daříček, 90(+1). Szkutek ml. Rozhodčí: Dudek – Bebenek, Potiorek. ŽK: 3:1. Diváci: 228.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Kupczak, Rac (43. J. Zogata), Popelka – Konečný (84. Szkutek), Sostřonek, S. Zogata, Hradečný – Kiška – Folwarczny (71. Michalisko). Trenér: Richard Beneš.