„Kdyby mi někdo po pěti kolech řekl, že na tom budeme po podzimu lépe než Kravaře, tak mu řeknu, že se snad zbláznil. A vidíte, je to pravda," radoval se trenér Těšína Čestmír Kročil.

Těšíňané odjeli do Kravař s obavami. Jednak se hrálo na umělé trávě, se kterou měli Těšíňané čerstvou a neblahou zkušenost z derby proti Bohumínu, jednak scházely tradiční opory týmu a hráči základu Klepek, Mendrok, Stanowski a Przyczko.

Jenže Těšíňané se semkli a své kamarády nahradili. „Tak kolektivní a zodpovědný výkon jsem snad u chlapců ještě neviděl. Dřeli, makali, odjezdili celých devadesát minut, plnili si svoje úkoly," chválil trenér Kročil.

Hned v první minutě měl po centru Hradečného šanci Rac, obětavě šel do souboje s gólmanem, utrpěl zranění, Vlachovič ale z dorážky netrefil prázdnou bránu. „Rac se pak do hry vrátil, přitom měl asi zlomený nos, ale nenechal ostatní ve štychu," ocenil těšínského beka Čestmír Kročil.

Ostatně – Lukáš Rac šel opravdu příkladem, protože v dalším průběhu zápasu šel ze hry kvůli ošetřením ještě dvakrát, pokaždé se ale vrátil a se sebezapřením dohrál.

Těšíňané ještě měli po faulu na Lojka kopat penaltu, ale rozhodčí dělal, že nic nevidí. Celý tým Těšína ale v Kravařích neskutečně bojoval. „Ta kravařská umělka je hodně malá, takže jsme hodně vystupovali, byli aktivní, abychom znemožnili domácím tlačit nás do vápna. Jednoznačně jsme ale chtěli uhlídat Baranka, který tvoří domácí hru, tak jsme si jej přebírali. Zejména Žebrok coby štítový záložník nedovolil Barankovi téměř nic," přibližoval kouč Českého Těšína.

I tak se Baranek svou kvalitou jednou málem prosadil. Ve 34. minutě obešel Šlavku a pelášil na gólmana Galusíka, Šlavka se ale obětavě vrátil, spolu s ním další hráči a vytvořili na Baranka tlak, takže ten pak vystřelil bodlem a moc nemířil. Přesto musel Galusík vytáhnout důležitý zákrok, kterým spoluhráče podržel. „Ale opět to svědčilo o zodpovědném přístupu hráčů, na nic se nevykašlali, vraceli se, napadali. Opravdu klobouk dolů," směřoval Kročil na adresu svého mužstva pochvalu.

Ve druhé půli se čekalo na to, kdo vyrobí osudovou chybu. „Bylo to o prvním gólu," připustil kouč Těšína.

V 78. minutě k němu byli blízko domácí. Galusík po zaváhání obrany vyrazil míč, ale jen k dorážejícímu Žídkovi na zadní tyči. Mužstvo ale zachránil hrdina utkání Rac, který balon vyrazil z brankové čáry.

To v 83. minutě umožnilo Fizkovi, aby si postavil přímý kop na třiceti metrech a trefil jej přímo do šibenice! Radost hostů byla po závěrečném hvizdu obrovská. A pak, že to Těšínu na umělce nejde…

SK Kravaře – IRP Český Těšín 0:1 (0:0)

Branka: 83. Fizek. Rozhodčí: Kantor. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Č. Těšín: Galusík – Fizek, Rac, Šlavka, Bolek – Žebrok – Lojek (80. Konečný), Hanzlík, Zábelka, Hradečný – Vlachovič (65. Trybulec). Trenér: Čestmír Kročil.