Těšíňané tak mají v sestavě už dva plejery s desítkami ligových startů. Kromě Hubníka je to i Slovák Peter Kiška (270 ligových startů + dva starty za nároďák Slovenska) a v sobotu proti Vratimovu potvrdili, že jim to na place může (a nejspíš i bude) klapat.

„Potřebovali jsme vyhrát, byl to pro nás veledůležitý zápas,“ oddechl si trenér Těšína Richard Beneš, kterého hráči konečným vítězstvím „podrželi ve funkci“, byť zrovna Beneš má v klubu takovou pozici, že by se musel rozhodnout skončit sám.

Pod výhru 4:3 se markantním způsobem podepsal nejen Kiška, autor hattricku, ale právě i Michal Hubník (1+2), kterému k restartu kariéry pomáhá druholigový Třinec, jehož podmínky Hubník využívá k tréninku.

„Náš trenér Jirka Neček mu sestavil individuální plán, Michal shodil snad deset kilo a ještě to chce s fotbalem zkusit. Má ho rád. Všichni mu přejeme, aby mu návrat na trávníky vyšel. Podle mě je krajský přebor pro Michala ideální soutěží na rozehrání,“ řekl Deníku šéf Třince a legenda Baníku Karel Kula.

Borec, kterého si fotbaloví fandové pamatují hlavně z dresu Sigmy Olomouc a Jablonce, má za sebou sedm(!) operací kolena, ve fotbalových kuloárech se mu proto přezdívalo Terminátor.

Jestli se Hubník dostane zpět aspoň na druholigovou úroveň, to je zatím ve hvězdách, momentálně trénuje v Těšíně starší žáky a zkouší se k fotbalu vrátit.

Zápas proti Vratimovu mu ale vyšel. Domácí nejdříve zahodili tutovku (Konečný) a hned dostali gól, ale nevzdávali se. „Z kluků jsem cítil, jak si jdou za vítězstvím. Škoda jen, že zrovna ti starší zkušenější dělali v rozehrávce hrubky, po kterých jsme třikrát inkasovali. No, stane se, hlavně, že se vyhrálo,“ pousmál se trenér Beneš.

Nebylo to snadné. Domácí k obratu nasměroval Hubník, který srovnal na 1:1 a odšpuntoval stavidla útočné podívané, kdy se hrálo doslova nahoru dolů. Ve 31. minutě navíc nahrál Kiškovi na gól, jenže hned za dvě minuty bylo srovnáno a pak hned za minutu domácí zase vedli. „Bylo to dost divoké, ale jsem rád, že jsme poprvé v sezoně otočili zápas. Zatím se nám to nepovedlo,“ dodal Beneš.

Ve druhé části se Vratimov po další chybě dočkal srovnání na 3:3, domácí ale v závěru zabrali a po Hradečného rohu procedil balon do sítě Peter Kiška. V Těšíně se mohlo začít slavit.

FK Český Těšín – FC Vratimov 4:3 (3:2)

Branky: 31., 34., 90. Kiška, 20. Hubník – 33. a 79. Svěnčík, 3. Osvěčík. Rozhodčí: Lalík – Futerko, Vojkovský. ŽK: 3:4. Diváci: 90.

Č. Těšín: Pecha – Bolek, Matuszek, Rac, Kupczak – Konečný (82. Michalisko), Šiška, Sostřonek (72. Mendrok), Hradečný – Kiška – Hubník (63. S. Zogata). Trenér: Richard Beneš.