„Zatím jsem s týmem stihnul jen dva tréninky, ale už během nich jsem poznal, že kvality mužstva nejsou na to, aby hrálo poslední místo v tabulce,“ poznamenal úvodem Lubomír Luhový, jenž před sedmi lety vedl druholigový Třinec.

„V Těšíně jsem našel některé kluky, kteří tenkrát v Třinci působili, jako Byrtuse, Vlachoviče, Sostřonka. Nešel jsem tedy úplně do neznámého prostředí,“ vysvětlil Luhový.

Každopádně se mu podařilo spící tým herně nakopnout. Co s hráči udělal? „Nic světoborného. Víte, fotbal se už nějakou dobu ubírá moderními prvky, ale já jsem přece jen konzervativnějšího založení a tvrdím, že co fungovalo kdysi, bude fungovat i dnes. Fotbal je pořád fotbal a ve své podstatě je to jednoduchá hra. Netřeba ho komplikovat,“ objasnil Luhový.

Těšíňané se toho evidentně drželi, hráli rychle a přímočaře dopředu a dařilo se jim proměňovat šance. „Základem byla disciplína, ale také jsme měli téměř padesátiprocentní úspěšnost střelby, což považuji za nadstandardní číslo. Objektivně je třeba uznat, že jsme měli i více sil, protože soupeř měl v nohách středeční dohrávku s Hájem,“ hodnotil Luhový svou vítěznou premiéru u českotěšínského týmu.

Nezbývá než věřit, že se hráči chytili a zachrání pro město příslušnost ke krajskému přeboru.

FK Stará Bělá – FK Český Těšín 0:4 (0:2)

Branky: 31. a 44. Kiška, 9. S. Zogata, 71. Folwarczny. Rozhodčí: Šimeček – Šujan, Smetana. ŽK: 1:1. Diváci: 128.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – Michalisko (75. J. Zogata), Mendrok, Kantor (69. Žebrok), S. Zogata (82. Matuszek) – Kiška, Folwarczny (86. Konečný). Trenér: Lubomír Luhový.