V sobotu zdolali Pustou Polom, když museli otáčet nepříznivý průběh utkání.

Hosté přijeli do Těšína bez obávaného střelce Štýbara, ale domácí hráli v první půli zakřiknutě a nechali Polom hrozit z kontrabrejků. Po jednom z nich inkasovali.

„Také jsme tam měli nějaké situace, ale nebyli jsme efektivní. Považuji za důležité, že kluky nepříznivý stav nezlomil. Ve druhém poločase jsme přidali, Polom se možná zbytečně zatáhla ve snaze bránit výsledek, takže s balonem jsme hráli hlavně my,“ popisoval Luhový.

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. A to ještě za stavu 0:1 neproměnil Kiška penaltu.

Slovenský šutér si vše vynahradil v 60. minutě, kdy proměnil trestný kop a Těšín srovnal na 1:1.

Obětavý zákrok v situaci dva na jednoho pak předvedl kapitán Rac, zabránil gólu soupeře a domácí v 68. minutě otočili stav na 2:1. Trefil se Bolek.

„Musím mužstvo za přístup ve druhé půli pochválit, takhle se bojuje o záchranu. Letos se Těšínu ještě nepovedlo otočit nepříznivé skóre, a tak věřím, že to kluky nakopne správným směrem,“ pochvaloval si Luhový, který náladu v klubu výrazně oživil.

V Těšíně teď všichni věří, že záchranářská mise dopadne dobře. „Hodně důležitý bude nejbližší zápas v Šenově,“ upozornil závěrem Luhový. Soupeř totiž hraje na jaře velmi slabě a je jedním z kandidátů na sestup.

FK Český Těšín – SC Pustá Polom 2:1 (0:1)

Branky: 60. Kiška, 68. Bolek – 8. Schwalbe. Rozhodčí: Tabášek – Tvardek, Opěla. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, Byrtus – Michalisko, Mendrok, Kantor, Hradečný (74. J. Zogata) – S. Zogata – Kiška (90. Žebrok). Trenér: Lubomír Luhový.