„Neskutečné," oddechl si po zápase trenér Těšína Čestmír Kročil. „Hosté měli ve svém středu jednoho výborného hráče – Fromelia, a ten nás málem porazil," kroutil hlavou. Po průběhu, jaký zápas měl, by si domácí ztrátu bodů asi hodně vyčítali.

V první půli byli jednoznačně lepší, mohli vést klidně 4:0. Jen Vlachovič šel čtyřikrát sám na gólmana! Domácí nakonec z tlaku vytěžili aspoň jeden gól.

Ve 40. minutě uviděl druhou žlutou kartu polanecký Andrýsek, byl vyloučen a domácí zahájili přesilovku. „Tu jsme ale měli mizernou. Když to shrnu, osmatřicet minut druhé půle jsme si pořádně nepřihráli. Hráči zřejmě přehodili vyhýbku, asi si řekli, že to půjde samo, každý začal sólovat, šmodrchalo se to, no hrůza," vyprávěl nespokojeně trenér.

V 83. minutě Polanka srovnala. Po faulu Race se kopal trestňák, ke kterému se postavil Fromelius a ťuknul balon od tyče do sítě – 1:1. Závěr zápasu odehráli domácí jako polití živou vodou. Rozpoutali před Řehulkou doslova peklo, ten se ale překonával. „Zase nám chytal neskutečné věci, Przyzckovu bombu, Hradečného pokus, už jsem to viděl bledě," přiznal kouč Těšína.

Přišla ale první nastavovaná minuta, Hradečný poslal trestný kop „do ohně," odražený balon napálil Mendrok, Řehulka jej bravurně vyrazil z šibenice a balon letěl vzhůru. Všichni si asi mysleli, že půjde mimo, on se pak ale snesl pod břevno a domácí tímto šťastným gólem brali tři body.

IRP Český Těšín – FK SK Polanka 2:1 (1:0)

Branky: 16. a 90+1. Mendrok – 83. Fromelius. Rozhodčí: Novák. ŽK: 3:1. ČK: 43. Andrýsek (P). Diváci: 150.

Český Těšín: Klepek – Fizek, Rac, Stanowski, Bolek – Lojek (78. Hanzlík), Zábelka (72. Przycko), Mendrok, Šlavka (56. Konečný), Hradečný – Vlachovič (61. Trybulec). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Český Těšín v sobotu v Heřmanicích.