„Musím přiznat, že nás Šenov v první půli překvapil. Hrál docela odhodlaně a za vyrovnaného stavu zlobil. Dokonce mohl dát gól na 1:2, to bychom se pak nadřeli ještě víc," upozornil trenér Těšíňanů Čestmír Kročil, že to žádná selanka s posledním týmem tabulky nebyla.

Nicméně nástup do zápasu patřil jeho svěřencům a úvodních dvacet minut se neslo ve znamení domácího tlaku. Ten ukončila povedená rána Mendroka od břevna do země. Balon už byl pravděpodobně za brankovou čárou, pro jistotu ho dorazil Przyczko a jemu byl také gól připsán.

Těšín chtěl utkání rozhodnout dalšími góly, a tak se tlačil dopředu, jenže vzadu se hráči zapomínali a jednu jejich hrubku potrestal R. Bednář.

Branka Šenovu pomohla, hráči ožili a začali zlobit. „Dělali nám problémy hlavně ve středu pole. O přestávce jsme si k tomu museli něco říct a nakonec vzali jejich středové hráče na osobku. Tím jsme šenovský tlak otupili a postupně zase ovládli hru," popisoval Kročil.

Odpor houževnatých hostů zlomil v 62. minutě po Kupczakově přihrávce Hradečný a když pak Trybulec hlavou líznul míč na 3:1, byl hotovo.

Svůj povedený výkon pak korunoval dvěma pěknými brankami Mendrok, jenž tak patřičně oslavil své nedávné narozeniny. „Předvedl nám i něco ze sálovky," zasmál se Kročil, když si vybavil Mendrokův druhý gól na 5:1, při kterém dloubáčkem přehodil brankáře.

IRP Český Těšín – SK Šenov 5:1 (1:1)

Branky: 74. a 84. Mendrok, 22. Przyczko, 62. Hradečný, 67. Trybulec – 35. R. Bednář. Rozhodčí: Novák. ŽK: 0:1. Diváci: 200.

Č. Těšín: Klepek – Bolek, Fizek, Stanowski, Žebrok – Lojek (70. Popelka), Przyczko, Hradečný, Kupczak (80. S. Zogata) – Trybulec. Trenér: Čestmír Kročil.