Utkání nemohlo pro domácí začít lépe. Už ve druhé minutě se na pravé straně hřiště prosmýkl kolem bránících soupeřů Konečný, přihrál Przyczkovi a ten se na zadní tyči trefil hlavou náramně – 1:0.

Gól domácí povzbudil v jejich úsilí získat za každou cenu tři body a jen během první půle si vytvořili dalších pět brankových možností. „V koncovce ale nejsme tak úspěšní, jak bychom si přáli. Mohli jsme o výsledku rozhodnout daleko dříve," konstatoval trenér Českého Těšína Čestmír Kročil.

Dvakrát postupoval na brankáře Trybulec, další dvě slibné střely vyslal na brušperskou svatyni Przyczko. Po rohovém kopu zase těsně nedosáhl v jasné pozici na míč Fizek. „Uklidňující gól chyběl, pak přišel druhý poločas a jakoby mávnutím kouzelného proutku se role obrátily. Útočil Brušperk, my jsme zalezli," divil se Kročil herní proměně svého mužstva.

Hosté dokonce nastřelili tyč a měli ve vápně pár závarů. Spoluhráče ale podržel v mužském fotbale debutující dorostenec Matto. „Krizové situace ustál a v závěru nás opravdu podržel. Zaslouží pochvalu, ale to i celý tým. Hráči bojovali na maximum, poprali se s těžkou úlohou vyhrávat domácí zápasy. I předtím proti Polomi jsme to zvládli vzadu s nulou. To je základ," uznal Kročil.

Jeho tým mohl při brušperské hře vabank přidat brankové pojistky, ale Trybulec ani jednou přesně nezakončil, takže domácí se museli koncentrovat na ubránění výsledku až do úplného konce.

IRP Český Těšín – SK Brušperk 1:0 (1:0)

Branka: 2. Przyczko. Rozhodčí: Slaminka. ŽK: 1:2. Diváci: 210.

Č. Těšín: Matto – Fizek, Stanowski, Rac, Kupczak (76. Žebrok) – Konečný (69. Rusek), Hradečný, Mendrok, Bolek – Przyczko (64. Czyž), Trybulec. Trenér: Čestmír Kročil.