IRP Český Těšín – Biocel Vratimov 3:1 (0:0)

Soupeř z Vratimova Těšíňany překvapil aktivní hrou. Až do 60. minuty byl dokonce lepším mužstvem. Domácí obrana ale fungovala spolehlivě, takže Vratimov se dlouho nemohl střelecky prosadit. Do vedení šel až v 50. minutě, kdy si na centr z levé strany naběhl mezi oba stopery Vyležík a z voleje namířil přesně do sítě – 0:1. Až gól domácí probudil k větší aktivitě. V 72. minutě zavelel k obratu Zima. Jeho přesná přihrávka našla ve vápně Fizka a ten zblízka dotlačil balon do brány – 1:1.

„Od té doby nás bylo plné hřiště. Tak jsme ale měli hrát od začátku a ne jen v poslední půlhodině,“ konstatoval trenér IRP Vlastimil Kula. Deset minut před koncem se uvolnil Mendrok, přetáhl svůj centr na zadní tyč, kde číhal Zima a ten bez problémů usměrnil balon za záda vratimovského brankáře podruhé – 2:1. Z tohoto šoku už se hosté nedokázali vzpamatovat a inkasovali ještě jednou. Po krásné akci Popelky s Fizkem, kdy si oba vyměnili míč, uviděl Popelka v pokutovém území nabíhajícího Gebla, a ten z pár kroků stanovil konečný účet na 3:1. „První půli jsme hráli příliš defenzivně, byl to takový vlažný výkon. Psychiku mužstva určitě povzbudí náš úspěšný obrat,“ mínil po utkání Vlastimil Kula.

Branky: 72. Fizek, 80. Zima, 85. Gebel – 50. Vyležík.

Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 5:3, diváci: 80.

Český Těšín: Mrozek – Pietroszek, Grygar, Rác, Popelka – Zima (78. Blažek), Turoň, Mendrok, Fizek – Zábelka (46. Čonka), Gebel (87. Kallus).

Trenér: Vlastimil Kula.

Další zápas hraje Č. Těšín v neděli ve Frýdlantu n. O.