ČESKÝ TĚŠÍN - Fotbalisté Českého Těšína se pomalu, ale jistě derou z divizního dna do klidnějších pater tabulky. V sobotu doma porazili po Hulínu další celek z popředí tabulky, silná Napajedla.

30.4.2007

Ilustrační foto.Foto: Jiří Tomaškovič

IRP Český Těšín – FS Napajedla 3:0 (2:0)

Hosté ovšem vůbec nepotvrzovali příslušnost k elitní divizní pětici. Soupeř, který před týdnem porazil neporazitelnou Kroměříž, se v Těšíně k ničemu nedostal. Domácí po zcela zjevné převaze zaslouženě vyhráli 3:0. „Z posledních tří zápasů, které jsme vyhráli, můžeme mít opravdu dobrý pocit. Zdolali jsme dva silné týmy a jednoho přímého konkurenta v boji o udržení - Petrovice. Kluci poctivě přistupují k tréninkům i zápasům, dřou v nich nadoraz, navzájem si na hřišti pomáhají a tento přístup se jim vyplácí,“ mnul si ruce sekretář českotěšínského klubu Petr Bajtek. Napajedla přijela do Těšína hodně sebevědomá, ovšem neopodstatněně. Domácí měli šancí na tři zápasy a hosty drtili svou převahou.

Nastartovala je už 3. minuta, kdy po vpravdě ligové akci šli do vedení. Centr Zimy prodloužil Sostřonek na Mendroka, ten míč sklepl Hromadovi a Těšín hned z prvního útoku skóroval – 1:0. Jelikož celá defenzivní činnost domácích fungovala bezchybně, dostali se hosté k jediné střele za první poločas až ve 43. minutě. Mrozek ji bez sebemenších potíží kryl a byla to také jeho jediná pořádná práce v zápase. Jeho spoluhráči totiž Napajedla doslova vygumovali z placu. Zde je přehled dalších šancí: 6. minuta - po špatném výkopu gólmana Krajči se k balonu dostal Mendrok, mířil však těsně nad. Za chvíli chytil Krajča tutovku Sostřonkovi. V 10. minutě poslal Gebel uličku Martinkovi, toho vychytal zase Krajča. O deset minut později našel Martinček centrem Zimu, ten pálil nad. Stodvacet sekund nato se Zima objevil sám před gólmanem, ale i tuhle gólovku spálil.

Domácí vytrvale útočili, Martinkovu superšanci Krajča zázračně vyrazil. „Soupeřův brankář se skutečně překonával, chytil nám ještě minimálně další tři tutovky,“ upozornil Bajtek. Přesto přišel ještě do poločasu druhý uklidňující gól. Kapitán Zima svou třetí velkou příležitost konečně proměnil a bylo to 2:0. Také ve druhé půli měly oba mančafty předem dané role. Domácí hráli, Napajedelští se bránili. Vedle dalších nevyužitých šancí Mendroka, Gebela a Zimy se prosadil po přímém kopu Grygar hlavou a stanovil konečný účet na 3:0. „Hosté se k ničemu nedostali, kdežto my měli fůru šancí. Kéž by to tak pokračovalo,“ přál si Petr Bajtek.

Branky: 3. Hromada, 35. Zima, 55. Grygar. Rozhodčí: Kotík, žluté karty: 2:6, diváci: 210. Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Grygar, Kocur, Večeř – Zima, Martinček (85. Klár), Mendrok, Gebel (69. Fizek) – Hromada, Martinek (88. Blažek). Trenér: Vlastimil Kula. Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu v Otrokovicích.

30.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 100 Kč Prodavači smíšeného zboží prodavači smíšeného zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výběrové řízení proběhne , dne : 21.11.2018 v 9:00 hodin. , ÚŘAD PRÁCE ČR - krajská pobočka v Ostravě, Kontaktní pracoviště Karviná, Třída Osvobození 1388/60a, Karviná, 10. patro, dv. č. 1015 , , Možno i nevyučení s praxí. Znalost práce s dotykovým systémem (základní dovednosti práce na PC). , Pracovní doba: ranní 6:00-13:00 odpolední 13:00-20:00. Pracoviště: Apetit pipreková s.r.o., tř. Osvobození, č.p. 1743, 735 06 Karviná 6. Informace: Danuše Pipreková, +420 737 036 756;602 647 241. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 90 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště - Karviná, Ostrava (odvoz z okresu Karviná zajištěn);, vzdělání: vyučení nebo zaučení s praxí;, Způsob kontaktu: hlásit se od 6.00 do 18.00 hod předem telefonicky a dohodnout schůzku. Pracoviště: Jaroslav vlašic - sídlo, Vydmuchov, č.p. 707, 733 01 Karviná 1. Informace: Jaroslav Vlasič, +420 725 288 957. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: splnění kvalifikačních požadavků dle §110 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách ( minim.vyšší odborné vzdělání v oboru sociální práce a sociální pedagogika, humanitární práce, sociálně právní činnost), minim. 1 roky praxe, dobrý zdravotní stav, časovou flexibilitu, základní znalosti s PC, ŘP. , Náplní práce je mimo jiné pravidelné setkávání s opatrovníky a uživateli. Cílovou skupinou jsou dospělí lidé s těžkým mentálním postižením a autismem a dospělí lidé s těžkým kombinovaným postižením. , Osobní předpoklady- empatie, spolehlivost, odolnost vůči stresu, ochota se dále vzdělávat. , Nabízíme smysluplnou a zajímavou práci, možnosti dalšího vzdělávání, stabilní pracovní prostředí. , , Výběrové řízení proběhne , dne: 19.11.2018 v 9.00 hod., místo konání výěrového řízení, Úřad práce ČR - Kontaktní pracoviště Orlová, Osvobození 1289, Orlová - Lutyně. Pracoviště: Benjamín, příspěvková organizace - karviná vydmuchov, Vydmuchov, č.p. 1835, 733 01 Karviná 1. Informace: Darja Kuncová, +420 596 541 149. Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 25 000 Kč Specialisté v oblasti bezpečnosti dat a příbuzní pracovníci Specialisté v oblasti bezpečnosti dat. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadvky: vzdělání v oblasti IT, znalost principů pro zabezpečení dat;, znalost síťové, systémové a aplikační bezpečnosti;, zkušenosti na obdobné pozici;. Pracoviště: Gs caltex czech, s.r.o. - sídlo, Bohumínská, č.p. 455, 733 01 Karviná 1. Informace: Taťána Možutíková, .

Karvinští si zahráli proti týmu ze Šumperska.

Kopeme za fotbal v Karviné

Orlová si připsala výhru po nájezdech.

Orlová má další body. Po nájezdech porazila Šumperk

Šachisté orlovské Slavie remizovali v Třinci

Orlová – První liga šachistů měla na programu druhé kolo. Jediný náš zástupce z karvinského regionu – Slavia Orlová – remizoval v Třinci.