IRP Český Těšín – Baník Albrechtice 0:0

„Vše zůstává při starém. Musíme sportovně přiznat, že blíže vítězství byly Albrechtice, což by pro nás znamenalo značné komplikace. Bohužel, pořád málo střílíme na branku,“ sdělil sekretář českotěšínského klubu Petr Bajtek. Jeho prostějšek z Albrechtic Ivan Marini podotkl: „Chtěli jsme soupeře překvapit nasazením útočné dvojice Goj – Aniol, abychom získali výškovou převahu. Bohužel Aniol se hned z kraje zápasu zranil v hlavičkovém souboji, a to nám naše plány dost nabouralo. Stěžejním momentenm bylo i vyloučení Hekery.“ Zpočátku měl převahu Těšín, což vyplynulo z toho, že hosté spoléhali hlavně na obranu. Ale postupem času se i oni dostali do hry.

„Nehráli jsme žádného zanďoura,“ podotkl Marini. Domácí se snažili převzít iniciativu, do vyložených šancí se však nemohli dostat. „Buď jsme pálili vedle, nebo jen do brankáře. Vázla nám finální přihrávka a to je v situaci, kdy potřebujete nutně dát gól, velký problém,“ podotkl trenér Těšína Vlastimil Kula. Největší šancí tak byla Hromadova střela do brankáře Hekery po Fizkově centru. Hosté se po Dorozlově přímáku dostali také k jedné větší šanci, ale Novák netrefil odkrytou bránu. Více příležitostí už nebylo a ve druhé půli tomu bylo až na dvě výjimky podobně. Hosté hráli obezřetně vzadu, se snahou hlavně gól nedostat, Těšín hrál zase chaoticky, byť měl snahu zápas rozhodnout.

Centry Zimy byly slušné, ale nic víc než závary z nich domácí nevytěžili. „K tutovkám jsme se nedostali. Albrechtice hrály v obraně velmi kvalitně,“ uznal Bajtek. Baník měl také trochu smůly v koncovce. Smékal nastřelil tyčku a v 80. utekl domácím Goj, postupoval sám na Mrozka, dokonce stihl počkat na spoluhráče Nováka, přihrál mu, ale ten netrefil branku. Hostům byl v průběhu druhé části po špatně zahrané malé domů vyloučen gólman Hekera, který sejmul Martínka, ale v důležitém souboji Albrechtičtí obstáli a neprohráli. „Ještě štěstí, že ten zákrok byl před vápnem, jinak se proti nám kopala penalta. I tak máme pro nejbližší zápasy problém. Naše hra je na výkonech brankáře postavena,“ krabatil čelo Marini. „Je to druhý bezbrankový výsledek v řadě. Kdybychom měli jen o kousek více štěstí, tak jsme vytěžili více než jen dva body,“ dodal.

Rozhodčí: Priesol, žluté karty: 3:2, červená karta: 56. Hekera (A.), diváci: 250. Č. Těšín: Mrozek – Sostřonek, Grygar, Kocur, Večeř – Zima, Fizek, Mendrok, Gebel – Martínek, Hromada. Trenér: Vlastimil Kula. Albrechtice: Hekera – Szmek, Neuman, Sikora, Čoček – Novák (87. Jakšl), Wojtyna, Smékal, Dorozlo – Goj, Aniol (4. Příborský, 56. Petráš). Trenér: Zdeněk Menoušek. Další zápas hraje Č. Těšín v neděli ve Slavičíně, Albrechtice v neděli s Karlovicemi.