FK Krnov – IRP Český Těšín 2:2 (2:1)

Druhou remízu se čtyřgólovým počtem si připsali na své konto fotbalisté Těšína. Na jejich zápasech se diváci určitě nenudí. Hlavní zásluhu na remíze má gólman Marek Mrozek, který po přestávce čaroval a vychytal několik samostatných nájezdů soupeře! Fotbalisté Těšína plní čtyřgólovou normu na zápas. Tentokrát si v Krnově připsali do tabulky plusový bod za další remízu 2:2. Diváci si na zápasech Těšína užívají gólových hodů. Kromě branek navíc vidí ještě spoustu dalších šancí na obou stranách. Tentokrát se trenéru Vlastimilu Kulovi vyplatila sázka na ofenzivu. Jeho tým totiž dohrával v devíti lidech, přesto se snažil o neustále útočení a Krnov chodil do jednoho brejku za druhým. „Riskli jsme to. Pak už je to jedno, jestli prohrajete 2:1 nebo 5:1, výsledný bodový efekt je stejný – nula,“ vysvětlil své počínání trenér Kula. Těšín začal odvážně. Šmahaj po pár sekundách prchl obraně, chtěl přehodit gólmana, ale kopl mu míč rovnou do náruče. Třináctá minuta byla pro hosty šťastnou.

Kapitán Zima dal totiž svému týmu vedení. Převaha hostí pokračovala, Grygar měl po standardních situací na čele dvě gólové hlavičky, ale mířil vedle. Po půlhodině hry přišel pro Těšíňany dvojnásobný trest. Rác zboku skluzem odstavil Houfa a rozhodčí jej přísně vyloučil. Trestný kop Labužníka Mrozek vyrazil, ale jen zpátky ke stejnému hráči, který jej z voleje nekompromisně napálil zpět do sítě – 1:1. Skutečně labužnický kousek hráče Labužníka. Rázem byl Krnov na koni, což dokumentoval tlakem a dalším gólem, kdy po autovém vhazování zaspal Mendrok, jeho protihráč si pohrál s míčem a vypálil přesnou ránu, na kterou si Mrozek stačil jen šáhnout – 2:1. Těšínu se obrat ve vývoji zápasu ani za mák nelíbil, takže i po přestávce hrál na vítězství. „Museli jsme ale otevřít obranu, protože soupeř měl početní převahu,“ dodal kouč Kula.

V té době se skvělými zákroky blýskl Mrozek, který zneškodnil prudké střely, nájezdy i dorážky z bezprostřední blízkosti. Domácí si koledovali, ale když pak uviděl dvě žluté, v součtu tedy červenou i Mendrok, zdálo se být po nadějích. Těšín ale dřel a pořád hrál útočně. Krnov to zaskočilo a nakonec neodolal. Mrozkův nákop do vápna přeletěl obranu a Fizek pod tělem padajícího brankáře vyrovnal na konečných 2:2. „Bod je skvělý, nicméně je to škoda, protože hrát v plném počtu, byl by Krnov určitě k poražení. Kluky musím vyzdvihnout za neutuchající bojovnost a odvahu. Nevzdávali se a výsledek je odměnil,“ pochválil mužstvo Vlastimil Kula. Před zápasem s Bystřicí, což bude pro Těšín takové malé derby, však bude muset řešit absenci dvou hráčů základu – „vykartovaných červenáčků“ Mendroka s Rácem, navíc v Krnově se zranil Zima a musel o přestávce odstoupit ze hry. Třeba se ale dá do pořádku.

Branky: 30. Labužník, 38. Klement – 13. Zima, 90(+2). Rozhodčí: žluté karty: 2:1, červené karty: 30. Rác, 78. Mendrok (oba Č. T.), diváci: 180. Č. Těšín: Mrozek – Blažek, Rác, Grygar, Popelka – Zima (46. Kallus), Mendrok, Gebel (46. Turoň), Fizek – Zábelka (70. Plaskura), Šmahaj. Trenér: Vlastimil Kula. Další zápas hraje Těšín v sobotu s Bystřicí.