IRP Český Těšín – SK Staré Město u Bruntálu 2:0 (0:0)

 

Domácí začali náporem, ale Zima ani Šmahaj neproměnili své šance. Po dvou rohových kopech ještě zahrozil Rác, ale také bezúspěšně. Staré Město mělo gólovku po dvaceti minutách. Píca ale po rohu také nedal. „Soupeř nás zlobil svými standardními situacemi, které zahrával opravdu velmi dobře. Byl hodně nebezpečný, ale kluci bojovali a v obraně si navzájem pomáhali,“ sdělil sekretář klubu z Těšína Petr Bajtek, který má z posledních výkonů mužstva i nálady v kabině dobrý pocit.

„S loňským kádrem se to nedá srovnávat. Ovzduší se pročistilo, máme sice mladý tým, který se pořád učí, ale kluci dávají do hry srdíčko a to tu loni nebylo. V tom je největší rozdíl, což oceňují i diváci,“ podotkl Bajtek. Teď jen aby Těšín nesešel z nastoupené cesty… Po změně stran to byli zase domácí, kdo držel otěže zápasu ve svých rukou. Poté, co neuspěli opět Zima s Fizkem, podržel své spoluhráče brankář Mrozek, když bravurně kryl tutovku Hanáka. Následně přišel úvodní gól. Chumel hráčů v hostujícím vápně vyprodukoval na brankáře Starého Města dvě střely, které ještě zneškodnil, ale na třetí dorážku Groše už nestačil. Výsledek pečetil po samostatné akci výborně hrající Tomáš Zima – 2:0.

 

Branky: 76. Groš, 88. Zima.

Rozhodčí: Chlebovský, žluté karty: 2:3, diváci: 95.

Č. Těšín: Mrozek – Popelka, Rác, Grygar (46. Pietroszek), Gebel – Fizek, Turoň, Zima, Mendrok – Groš (88. Kallus), Šmahaj.

Trenér: Vlastimil Kula.

Další zápas hraje Č. Těšín v neděli v Lichnově.