NFC Lichnov – IRP Český Těšín 2:4 (2:2)

Prakticky od začátku se hrálo jen na jednu bránu, a sice tu lichnovskou. Těšín se však neustále brodí v bahně zahozených šancí, asi podobně jako Jan Werich coby tvrdohlavý vladař v pohádce Byl jednou jeden král. Fizek a po něm i Groš neproměnili tutovky, Zábelkovu střelu vykopl jeden z domácích beků z prázdné brány. Lichnov hrál pouze na protiútoky, za poločas se dostal ke třem, z toho dva proměnil. Ne, že by Mrozek v bráně Těšína byl zbytečný, ale jak Neckář, tak Michálek se trefili opravdu ukázkově.

Prvně jmenovaný v plném běhu do šibenice, druhý táhlou ranou k protilehlé tyči. S tím se nedalo nic dělat. Pak se usmálo štěstí i na hosty, jelikož ti stále drželi míč a dobývali bránu domácí družiny, která dosud v soutěži urvala jediný bodíček za remízu 0:0 s předposledním Vratimovem… Po centru Zimy snížil hlavou Fizek, gól do šatny pak Lichnovu vsítil Rác, u něhož přistál Grygarem prodloužený rohový kop.

Trenér Kula přesto provedl dvě změny v sestavě, přičemž ale Šmahaj si moc dlouho nezahrál, jelikož po deseti minutách hry si v souboji s gólmanem nadvakrát přerazil nos a musel na ošetření. Těšín hrál i za něj. Po skvělé Mendrokově akci se konečně hosté dostali do vedení, zakončoval stoper Grygar. Poté ještě neproměnili sólové nájezdy Gebel a Mendrok, ale v 80. minutě už Čonka, který opět běžel sám na brankáře, svou šanci dal a pojistil výsledek. „Naše výhra je zasloužená, měli jsme navrch a pořád drželi míč. Kdybychom tady nevyhráli, tak bychom domů museli asi pěšky,“ podotkl trenér IRP Vlastimil Kula.

Branky: 20. Neckář, 25. Michálek – 35. Fizek, 45. Rác, 60. Grygar, 80. Čonka.

Rozhodčí: Christoph, žluté karty: 1:1, diváci: 50.

Č. Těšín: Mrozek – Gebel, Rác, Grygar, Popelka – Zima, Turoň, Mendrok, Fizek – Zábelka (46. Šmahaj, 55. Pietroszek), Groš (46. Čonka).

Trenér: Vlastimil Kula.

Další zápas hraje Těšín v sobotu s Vratimovem.