IRP Český Těšín – Sokol Lískovec 3:0 (1:0)

Fakt, že Těšíňané budou mít po podzimu 25 bodů (a to se ještě tento týden předehrává v Albrechticích první jarní kolo), čekal málokdo. Ale začíná se projevovat dobrá práce trenéra Kuly a jeho asistenta Zimy. „Na jaře můžeme ještě kousat. Na první místo ztrácíme jen šest bodů a to není nezničitelné manko,“ podotkl hlavní kouč českotěšínského týmu Vlastimil Kula, jehož těší skvělá bilance Těšína na domácím hřišti.

Z osmi případů hráči IRP neprohráli ani jeden, pouze třikrát remizovali hned v prvních třech domácích zápasech, kdy se nové mužstvo teprve dávalo dohromady a sžívalo se. Poslední letošní zápas na vlastním trávníku dopadl pro Těšín rovněž dobře. První poločas byl lepší než Lískovec, který ale umně bránil a vyrážel do brejků.

V 7. minutě navíc Mrozek ne zrovna ideálně vyboxoval trestný kop soupeře a zcela volný Piváček mířil vedle. Když už jsme u lískoveckých jmen, za zmínku stojí útočné duo soupeře Chmel – Piváček, které ze zálohy podporoval špílmachr Pařenica. Skutečně zajímavá trojice. To vše jistil z branky Smetana. Ale zpět k zápasu. Těšín se ve 27. minutě ujal vedení Čonkovým „angličanem“, kdy míč putoval od tyče do sítě – 1:0. Lískovec po změně stran přidal na obrátkách a dvacet minut tlačil. „Překvapil mě. Myslel jsem, že budeme na koni my,“ řekl Kula.

Právě Pařenica mohl dvakrát srovnat, ale poprvé trefil břevno a podruhé mu gólovou ránu vyškrábl z šibenice skvělý Mrozek. Po rohu soupeře pak podnikli rychlý kontr domácí a Mendrok zvýšil na 2:0. „To byl rozhodující moment střetnutí. Pak už Lískovec odpadl,“ všiml si trenér Kula. Těšín v závěru hosty přehrál. Zima trefil tyč, střídající Zábelka poté připravil gól pro Fizka a nakonec si vynutil i penaltu.

Diváci na ni vytleskali brankáře Mrozka, ale ten by se měl raději držet svého a zůstat v brance. Penaltu totiž zahodil. Fotbalisté Těšína tak mohli začít oslavovat nejen povedený podzim, ale i narozeniny majitele klubu Jaroslava Dostálka. „On je ten, kdo drží fotbal ve městě na nohou. Nebýt jeho, kdo ví, kde by dneska českotěšínská kopaná byla,“ pravil za všechny sekretář klubu Petr Bajtek.

Branky: 27. Čonka, 70. Mendrok, 86. Fizek.

Rozhodčí: Lalík, žluté karty: 1:5, diváci: 100.

Č. Těšín: Mrozek – Gebel, Grygar, Rác, Popelka – Zima, Turoň (82. Pietroszek), Mendrok, Fizek – Čonka (85. Kallus), Groš (75. Zábelka).

Trenér: Vlastimil Kula.

Poslední zápas odehraje Těšín v neděli v Albrechticích.