Svěřenci trenéra Čestmíra Kročila se budou v jarních zápasech soutěže prát o záchranu. Ale už s posíleným týmem. Do Těšína se totiž vrátili Rac, Fizek i Mendrok, k tomu přibyli Sostřonek a Kupczak.

„Kluci se vrátili z Polska a ačkoliv se nemůžeme Polákům rovnat ve finančních podmínkách, rozhodli se pomoct Těšínu udržet nejvyšší soutěž kraje. Toho si hodně ceníme," poznamenal sekretář českotěšínského klubu Petr Bajtek.

Těšíňané odehráli generálku v Karviné proti diviznímu béčku, které naskočilo s několika posilami z druholigového týmu. „Kapánek mě překvapilo, že proti nám vyběhlo hned šest nebo sedm lidí z áčka. Ale upozorňoval jsem naše kluky na to, že to může nastat, protože áčkoví potřebují hrát. Troufám si tvrdit, že jsme se toho nebáli a zanechali tady sympatický dojem. Skóre odpovídá, druhý poločas už byl opticky vyrovnanější," rekapituloval porážku 0:2 trenér Kročil.

Ten v přípravě posílal svoje mužstvo výhradně proti celkům z vyšších soutěží. Těšíňané herně nepropadli, ale problémy měli se střílením gólů. „To je naše stará bolest. Ale na ofenzivě jsme hodně pracovali, tak to během mistráků snad protrhneme," věří Bajtek.

Optimistou je i trenér Kročil. „Krajský přebor už je kapánek náročnější, protože kluci chodí do práce, jsou vytížení o víkendech a je to trochu specifičtější. Přes zimu jsme to dali dohromady, pár hráčů se vrátilo. Nečeká nás vůbec jednoduché jaro, ale věřím v záchranu, jsem optimista a nebojím se toho! To je jediný cíl! Pokud se to podaří, tak příští sezónu uděláme vše pro to, abychom hráli v úplně jiných patrech tabulky. Hrát o záchranu je stres pro všechny," podotýká Kročil.

Více v tištěném vydání Deníku.