IRP Český Těšín – FC Janovice 4:1 (0:1)

Hosté udeřili hned z první akce, kdy před vlastní brankou obrali pomocí faulu Siegla, nakopli míč kupředu, kde jej do sítě dopravil robustní Pařenica. „Ta situace zaváněla ofsajdem, ale budiž," konstatoval už po utkání uklidněný trenér domácích Dalibor Damek, který však během utkání tak klidný zdaleka nebyl.

Na nervy hráli jemu a celé těšínské squadře arbitři, především hlavní Tomšík s asistentem Takáčem. Domácí se několikrát po sporných ofsajdech, otáčených faulech a dalších nepřesných verdiktech, cítili dotčeni způsobem rozhodování.

A protože se v první půli nebyli schopni trefit do sítě janovického outsidera, nabývala jejich frustrace čím dál větších rozměrů. Hosté vyslali za celý poločas na domácí branku jen dva pokusy, zato těch domácích bylo nepočítaně.

„Těch tutovek bylo tolik, že už si je všechny ani nepamatuju. Každopádně z toho množství šancí bychom měli aspoň něco dávat," poznamenal trenér IRP Dalibor Damek. Největší šance poločasu si připravil Rac, který hlavou trefil tyč a v další nedopravil za čáru míč, který byl před brankou snad třicet centimetrů. Kromě něj selhal ještě Opic a další střely domácích borců létaly těsně vedle nebo nad.

Kdo viděl první půli a hru Těšína, zákonitě si musel říct, že soupeř nemá šanci takový tlak ustát a musí odejít fyzicky. To se potvrdilo, jelikož janovické hráče braly křeče a co chvíli někdo z nich polehával po hřišti.

Domácí pro druhou půli přišla povzbudit ještě početná ekipa fandů z protějšího polského Těšína, kde zrovna skončil zápas tamějšího přeboru, takže kotel místního Piastu se plynule přesunul přes Olši na českotěšínské hřiště.

Domácí ještě dvacet minut marně dobývali janovickou svatyni, další tutovky spálili Opic a Hradečný, až konečně v 71. minutě protrhl střeleckou smůlu Przyczko a bombou ze dvaceti metrů rozvlnil síť – 1:1. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Rac po rohu Siegla se konečně trefil, otočil skóre a Janovice odpadly.

Po centru Opice přidal Hradečný další branku, světe div se – hlavou, a nakonec přikrášlil výsledek sám Martin Opic po akci, při níž obešel i gólmana. „Zvládli jsme těžký zápas a teď už vstupujeme do fáze, kdy se to bude v tabulce pěkně mlít, protože silní se budou utkávat mezi sebou. Musíme se na to důkladně připravit," nabádal trenér Damek své svěřence k ostražitosti.

Branky: 71. Przyczko, 75. Rac, 82. Hradečný, 88. Opic – 6. Pařenica. Rozhodčí: Tomšík, žluté karty: 3:2, diváci: 425.

Č. Těšín: Klepek – Buzek (81. Šmahaj), Šlavka, Rac, Sporysz – Groš (76. Kormanec), Siegl, Kantor (46. Przyczko), Hradečný – Mendrok, Opic. Trenér: Dalibor Damek.