„Jsme zklamaní, ale ne skleslí. Ten výsledek mohl být i opačný," přiblížil trenér Bosporu Marek Poštulka. „Poločas byl vyrovnaný na obě strany, na začátku toho druhého jsme zazdili dvě jasné tutovky (Sittek a Jatagandzidis – pozn. aut.) a naopak Těšín nám během pěti minut dal dva góly," připomněl Poštulka trefu Kantora a pak dokonce vlastní branku Sochy v 70. a 74. minutě. „Musíme si to ještě vyhodnotit, góly jsme dostávali po naší levé straně," nelíbila se Poštulkovi práce bohumínského týmu.

Stav 3:1 si už Těšín zkušeně pohlídal a naopak jej v závěru ještě vylepšil. „Nám naopak naše pravá strana pracovala dobře, i když jednou pustila Bohumín do velké šance, kterou ale Gradek zneškodnil," přiblížil trenér Těšína Richard Beneš.

Jeho tým se dostal do vedení, když po centru S. Zogaty uklidil balon do sítě Kantor, který se pak v utkání trefil ještě jednou. „Měl docela vydařenou fotbalovou rozlučku se svobodou. On se totiž žení, takže další branky už bude přidávat jako ženáč," zasmál se Beneš.

Férově přiznal, že jeho tým měl štěstí. „Náš první a poslední gól byly pěkné, vypracované, ale ty dva prostřední byly spíš náhodné. Paradoxně zrovna jimi jsme rozhodli. Ale jak říká Marek, rozhodly ty šance Bohumína. Kdyby je proměnil, mohli jsme prohrát my," uznal Beneš.

Bohumín se teď musí koncentrovat na klíčový duel podzimu s Heřmanicemi. „Je to taková poučná facka. V důležitém, ale ne klíčovém, duelu jsme selhali v koncovce. Být produktivnější, tak si nějaký ten bod odvezeme. Ale nevadí, teď se musíme řádně připravit na Heřmanice. Na to se těším, protože to bude zajímavý zápas. Soupeř střílí mraky branek, musíme jeho útočnou sílu eliminovat," řekl před nedělním šlágrem podzimu v krajském přeboru Marek Poštulka.

Hra bohumínského týmu udělala dojem i na jeho kamaráda na trenérské lavičce Těšína. „Já osobně Márovi a Bohumínu přeji postup. Klub si ho zaslouží a tým na to má. Je vidět, že v něm je kvalita, umí se prosadit kombinačně po zemi a zakončit, byť zrovna proti nám dal gól hlavou nejmenší muž na hřišti Kuba Sittek," zasmál se Beneš znovu. „Ale i nás ještě čekají Heřmanice, takže zkusíme Bohumínu pomoct a porazit je," slíbil Beneš bohumínským sousedům.

FK Český Těšín – Bospor Bohumín 4:1 (1:1)

Branky: 22. a 70. Kantor, 74. vlastní Socha, 83. Kiška – 39. Sittek. Rozhodčí: Lakomý – Tabášek, Tomšík. ŽK: 1:2. Diváci: 180.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Kupczak, Rac, Popelka – Konečný (90. J. Zogata), Sostřonek, Kantor (90. Szkutek ml.), S. Zogata – Kiška (86. Malyjurek), Folwarczny (61. Hradečný). Trenér: Richard Beneš.

Bohumín: Švrčina – P. Poštulka (83. Šiška), Socha, Košťál, Kalous (67. Nowinski) – Sittek, Vaclík (83. L. Poštulka), Kubinski (77. Opic), Baculák – Hanus, Jatagandzidis (77. Ferenc). Trenér: Marek Poštulka.