Svěřenci trenéra Čestmíra Kročila nehráli v úvodní pětačtyřicetimunutovce moc dobře. „Odskakovaly nám balony, ztráceli jsme. Petřkovice naopak balon držely a hrozily ze standardek, ty ale vychytal Klepek," popisoval trenér Těšína.

Největší šanci poločasu měl paradoxně domácí Trybulec, který po snad jediné chybě hostů pelášil na gólmana, ale balon si předkopl a z nadějné akce sešlo.

Po přestávce se pokračovalo podle stejných not. Ostravané kontrolovali hru a snažili se o vedoucí gól. Těšín už ale zpřesnil svou mezihru. V 65. minutě byli hosté blízko vedení, když odražený balon napálil bez přípravy na Klepka Staněk a českotěšínský brankář míč šťastně vyrazil nohou.

O pět minut později se už hosté dočkali. Levčík ze strany odcentroval na střídajícího Tomka a ten si na zadní tyči poradil – 0:1.

Domácím nezbylo než riskovat. „Stopera Race jsme vytáhli na hrot a začali hrát odvážněji. Možná nám pomohlo krupobití, které se pak nad hřištěm sneslo, každopádně musím ocenit velkou snahu svého mužstva, které chtělo a šlo za bodem," chválil trenér Kročil.

Nakonec v 88. minutě po centru Trybulce přehlavičkoval Rac zkušeného Wozniaka a nechytatelnou hlavičkou rozjásal domácí obecenstvo – 1:1.

IRP Český Těšín – Odra Petřkovice 1:1 (0:0)

Branky: 88. Rac – 70. Tomek. Rozhodčí: Čuba. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Czyž, Rac, Kupczak – Konečný (72. Lojek), Mendrok, Sostřonek, Hradečný (46. Žebrok) – Przyczko – Trybulec. Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.