Nakonec Těšíňanky skončily v silném středu tabulky desáté, ovšem na páté Veřovice ztrácejí jedinou výhru. „Musím říct, že na to, v jakém rozpoložení jsme podzimní část absolvovaly, jsme ještě s naším účinkováním spokojené," kroutila hlavou nad množstvím zraněných a nemocných hráček Sylva Bajtková, trenérka českotěšínského družstva.

Vrásky na čele jí letos na podzim přidělaly absence hráček. „Tím, že nás je patnáct šestnáct, nemáme tak široký kádr, abychom v případě nouze sáhly do rezerv. Když nám pak vypadne kvůli zraněním, nemocem či pracovním povinnostem pět hráček, táhneme sezonu v jedenácti lidech. A letos byla ta situace extrémní, takovou jsem v Těšíně ještě nezažila," potvrdila Bajtková.

Podobně jako u českotěšínských mužů se i ženy klubu potýkaly se slabší tréninkovou docházkou. „Bylo opravdu i dost holek, které nestíhaly kvůli práci. Třeba gólmanku jsme měly na dvou zápasech, zbytek jsem musela odchytat sama," posteskla si Bajtková.

Pokud by se měla bavit o hráčkách, které jsou svým způsobem nenahraditelné, musí v první řadě jmenovat Dordovou, která byla největší oporou družstva. K těm patřila i Hejtmánková, nahoru vyskočily i mladé Pavlovičová se Špalkovou.

Největším problémem družstva bylo kromě malého počtu hráček střílení branek. Na druhé straně jich Těšín ani moc nedostal. Jen první čtyři celky mají lepší obranu, ovšem už jen poslední dva mají horší útok.
„Útočná potence je tady dlouhodobý problém. Tam, kde soupeři nadělují náklady, jsme rády za dva góly. Ale holky se celou dobu snažily, i v takovém stavu odehrály pár povedených utkání. V zápasech se silnými týmy dodržovaly stanovenou takitku " chválila Bajtková.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.