Spartak Lubina – IRP Český Těšín 3:1 (1:0)

Svěřenkyně trenérky Sylvy Bajtkové odehrály na půdě favorita solidní utkání. Domácí Lubina však předvedla vysoce kvalitní výkon, hrála precizně v obraně a nepouštěla soupeřky prakticky do žádné šance. „Během první půle jsme se nedostaly k ničemu," přiznala trenérka IRP Sylva Bajtková.

„Vstoupily jsme do utkání velmi ustrašeně, domácí hráčky nás přitlačily na naši půli a bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme," dodala.

Lubina si vytvořila dostatek brankových situací, ale skórovala jen jednou, takže o poločase bylo stále vše otevřené. „Řekly jsme si, že nechceme jen bránit a ve druhé půli jsme konečně začaly být Lubině důstojnými soupeřkami," vysvětlila Bajtková.

Těšíňanky ve druhé části přidaly, chtěly kombinovat a hrát dopředu. To sice mělo za následek dvě obdržené branky, ale obraz hry se vyrovnal a i Těšín si vypracoval šance. Jednu proměnila kapitánka Skočková. Domácí byly v zakončení efektivnější a zaslouženě vyhrály.

„Za druhou půli zaslouží holky pochvalu. Chtěly hrát fotbal a v závěru si dokonce vytvořily šance na zdramatizování. Bylo to líbivé utkání," domnívala se Sylva Bajtková.

Branka Č. Těšína: Skočková.

Č. Těšín: Putnocká – Kohutková (35. Ž. Hrabcová), Kurková (65. Borová), Sikorová, Špalková – Vítková (78. Žigová), Dordová, Spratková – Skočková (87. H. Hrabcová) – Lepíková. Trenérka: Sylva Bajtková.