Se svým jarním účinkováním mohou být navýsost spokojené, navrch do klubové kroniky přidaly několik milníků. Na jaře neprohrály s prvními pěti týmy tabulky, porazily Havířov, neprohrály s Brušperkem a nakonec vyhrály ve Štramberku, který pro ně zůstával dlouho zakletý.

„Nám se proti Štramberku obecně nedařilo, nevyhrály jsme nad ním kolik let, ale na podzim jsme to zlomily a jak vidno, úspěšně v tom pokračujeme," zasmála se trenérka Těšíňanek Sylva Bajtková.

Pod Štramberskou trúbou měly její svěřenkyně navrch kromě prvních patnácti minut celý zápas. „Soupeř hrál nejprve více s míčem, ale bez vážnější šance. Pak jsme převzaly iniciativu my, daly jsme gól, a ten hodně pomohl," uznala Bajtková.

Těšíňanky hrály hodně s balonem, a když si po perfektním centru Hrabcové daly domácí hráčky vlastní gól, už nebylo co řešit. „Holky zahrály kombinačně skvěle, závěr si jasně užívaly, skoro nepůjčovaly Štramberku balon. Líbilo se mi to," měla Bajtková radost, a to nejen z posledního vystoupení, ale z celého jara.

„Je vidět, že holky jsou oproti minulému roku zase o kus dál. Zjevně jsme našly i ideální rozestavení a pozice pro jednotlivé typy hráček. Navíc ten kádr máme poměrně mladý, takže se mohou ještě zlepšovat. Věřím, že se nám bude i v nové sezoně dobře pracovat," zakončila celkem vydařený ročník Sylva Bajtková.

Sluší se dodat, že utkání konečně odřídil pořádný rozhodčí (Broskevič), který vzal zápas se vší vážností a nebál se tasit žluté a dokonce červenou kartu. Snad si z něj kolegové vezmou příklad a na ženské zápasy se nebudou chodívat jen „vyběhat".

Kotouč Štramberk – FK Český Těšín 0:3 (0:1)

Branky: 27. Nováková, 48. vlastní Kvasničková, 52. Klusová. Rozhodčí: Broskevič. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Č. Těšín: Hronová – Dordová – Kölblová, Sikorová – Farská, Skupniková, Kohutková, Hrabcová – Skočková, Klusová – Nováková. Střídaly: Pavlíčková, Šmídová, Tyrliková, Žigová. Trenérka: Sylva Bajtková.