Dobrý bod, mohla si na úvod říct trenérka českotěšínských děvčat Sylva Bajtková. Soupeř totiž prokazoval své kvality. „Měly jsme asi tři tutovky, daly jeden gól, kdežto soupeř jich měl šest sedm a taky dal jenom jeden gól. Z tohoto pohledu je bod dobrý," uznala sportovně Bajtková.

Navíc domácí hráčky odehrály zápas v rozestavení 3-5-2, které zkouší teprve od zimy. „Skončila nám stoperka Adriana Špalková, takže jsme to s holkami musely pozměnit. V tomto rozestavení se děvčata cítí lépe. Odehrály jsme tak i přípravu proti Havířovu. Ale zkoušely jsme samozřejmě i jiné varianty. To ale nebylo ono," popisovala Bajtková, co se v Těšíně dělo během zimní přestávky.

Těšín byl v utkání proti Veřovicím vítězství blíže, neboť se v 74. minutě trefila střídající Aneta Farská, jenže Veřovice hrály dobře a zaslouženě srovnaly. Zápas tak dospěl k remíze. „My si musíme cenit každého bodu, protože soutěž se nám v posledním půlroce tak vyrovnala, že budeme muset bojovat v každém utkání," dodala Bajtková. Fakt, že se hrálo na umělé trávě, neměl na nic vliv. „My jsme s tím srovnané, jelikož celé jaro budeme doma hrát na umělce," vysvětlila Bajtková.

FK Český Těšín – AFC Veřovice 1:1 (0:0)

Branky: 72. Farská – 80. Mališová. Rozhodčí: Novák – Bureš, Vejtruba. Bez ŽK. Diváci: 42.

Č. Těšín: Hronová – Kölblová, Sikorová, Tyrliková – Pavlíčková, Skupniková, Dordová, Klusová, Hrabcová – Skočková, Nováková. Střídala: Farská.