Fotbalistky FK Český Těšín mají za sebou půl sezony zkvalitněné divize a na výsledcích je to znát. „Je mnohem složitější urvat výhru než loni. Dva nejslabší celky soutěže už tady nejsou, zbytek startovního pelotonu se vyrovnal a v zásadě můžete uspět s kýmkoliv. Ani Havířov není herně tak suverénní, i když je pořád někde úplně jinde než ostatní,“ všimla si trenérka českotěšínského družstva Sylva Bajtková.

Právě derby v Havířově prohrál její tým 1:4, ale za stavu 1:3 sahal po snížení a měl více ze hry. „To byla pasáž, za kterou nás chválil i Radek Zábranský (trenér Havířova – pozn. aut.),“ smála se Bajtková. „Soupeř vyhrál zaslouženě, ale opravdu se našly zápasy, a bylo jich hodně, kdy jsme dokázaly soupeře přetlačit a někdy byly i lepší. Vybavuji si třeba Vítkovice, kde i soupeřův trenér uznal, že jsme si nezasloužily prohrát,“ poznamenala Bajtková.

V létě se prala s odchodem brankářky Sikorové do Havířova, ale tu plnohodnotně nahradila Hronová. „V každém zápase, snad kromě jednoho, nás podržela,“ chválila Bajtková.

Horší je to s ofenzivou týmu. Deset nastřílených branek je prostě málo. „Prakticky nám skončila Klusová. Odehrála jen tři zápasy, ale aktivně už nehraje. Jen vypomáhá. Její góly nám scházejí,“ uznala trenérka.

Není divu, že se pak Těšíňankám hůř dosahuje na výhry. „Na několik jsme mohly dosáhnout, ale bohužel. Dávaly jsme si stupidní vlastní góly. Naše chyby nás srážely, i když musím uznat, že není remíza jako remíza. Třeba proti Slovanu Ostrava jsme za ni byly rády, protože jsme na 2:2 srovnaly v posledních dvou minutách,“ vybavila si Bajtková podzimní derniéru.

„A zrovna úvodní zápas proti Baníku Ostrava, který jsme prohrály 1:2, jsme mohly vyhrát snad 6:2. Několikrát jsme šly samy na bránu. Koncovka je bohužel náš dlouhodobý problém,“ posteskla si.

Těšíňanky ještě nevyhrály.

K lepším zápasům patřil podle ní domácí duel s Brušperkem, který se moc nepovedl rozhodčímu Bebenkovi. „Neodpískal nám penaltu, naopak písknul penaltu soupeři, která nebyla. Sice jsme nakonec prohrály, ale nezaslouženě. Herně jsme byly lepší, to byl vydařený zápas. K těm nejméně podařeným pak patřila remíza s Pržnem. Tady nám to herně ani takticky nevyšlo vůbec,“ uznala Bajtková.

V Těšíně budou přes zimu pracovat na zlepšení fyzické kondice. „Běhat, běhat, běhat. V létě toho naše nejlepší hráčky moc nenatrénovaly a na výsledcích to pak bylo vidět. Že neuhrajeme ani jednu výhru, to jsem ale nečekala,“ připustila trenérka.

Jak podzim postupoval, kondice fotbalistek se přece jen zlepšovala. „To ano, protože se zlepšila tréninková docházka. Proto nesmíme teď v zimě nic zanedbat. Ráda bych se na jaře dočkala nějaké výhry. Co se týče kádru obecně, musíme být trpělivé a čekat, až nám do dospělé kategorie dorostou další mladší hráčky. Je třeba, aby se vyhrály. Teď tam mám zrovna dvě šikovné, ale chce to čas,“ uzavřela Sylva Bajtková.