„V poslední minutě hasila Dordová situaci v našem vápně za cenu faulu. Penalta to byla, tak jsme se už pomalu smiřovaly s porážkou, ale Hronová ji soupeřce chytila," radovala se trenérka Těšína Sylva Bajtková.

Lucie Hronová má na jaře opravdu fazonu, vychytala už lídra soutěže z Havířova, teď zachránila svému týmu další cenný bod.

Těšíňanky se v 7. minutě ujaly vedení po střele Skočkové. „Celý první poločas vypadal z naší strany opravdu výborně. Kombinovaly jsme, nepouštěly Lubinu do tutovek, i když nějaké střely tam měla. Ale nic zásadního. Při troše štěstí a lepším řešením útočných situací jsme na tom mohly být ještě lépe," přibližovala Bajtková.

Těšín hrozil hlavně po standardkách, ale po změně stran už se k nim moc nedostával, protože zkušené hráčky Lubiny převzaly iniciativu. Obětavě hrající domácí ale odolávaly. Až do 72. minuty, než srovnala Najzarová.

„Nakonec ten bod bereme, protože soupeřky prokazují dlouhodobě kvalitu a každý bod proti nim je cenný. Nás může těšit, že jsme se herně zvedli a s prvními pěti celky tabulky na jaře neprohrály," přidala zajímavost trenérka Sylva Bajtková.

FK Český Těšín – Spartak Lubina 1:1 (1:0)

Branky: 7. Skočková – 72. Najzarová. Rozhodčí: Kotala. ŽK: 1:0. Diváci: 20.

Č. Těšín: Hronová – Dordová – Sikorová, Kölblová – Hrabcová, Skupniková, Kohutková, Farská – Nováková, Skočková – Klusová. Střídaly: Šmídová, Špalková, Žigová. Trenérka: Sylva Bajtková.