IRP Český Těšín – AFC Veřovice 1:1 (1:0)

Proti Veřovicím čekalo Těšíňanky velmi těžké utkání, v němž jim citelně chyběla nemocná kapitánka Skočková, která předvádí na jaře kvalitní výkony.

Celou dobu se hrálo bojovné utkání bez vyložených šancí. Domácím se podařilo vstřelit první branku, kdy Spratková chytře vystřelila k první tyči z úhlu, jelikož si všimla velmi špatného postavení brankářky soupeře. To ale bylo z domácí strany na dlouhé minuty vše. Těšín měl mírnou převahu, přicházely i šance, ale žádnou z nich se už nepodařilo využít.

Domácí nakonec srovnali, proti čemuž hostující strana vehementně protestovala. „V závěru zápasu odpískal rozhodčí neviditelný vymyšlený faul těsně před šestnáctkou a hostující kapitánka trefila přesně šibenici. V drtivém závěru se nám povedlo dostat do vápna, ale rozhodčí místo odpískání penalty v poslední minutě za evidentní ruku odpískal konec zápasu a rychle zmizel v kabinách," popsala situaci hektického závěru trenérka Sylva Bajtková.

Těšínské hráčky poukázaly na to, že arbitr měl během utkání nepřesné verdikty a v závěru se prý evidentně snažil pomoci soupeřům neodpískanými fauly.

Branka IRP: Spratková.

Č. Těšín: Putnocká – Ž. Hrabcová, Kurková, Sikorová, Špalková – Marchewka (76. Borová), Kohutková, Dordová, Spratková – Lepíková.

Fotbal Studénka – IRP Český Těšín 0:5 (0:3)

Ve velmi teplém počasí a větrné loterii se hrál často nepřesný fotbal. Domácí hráčky bránily v hustém bloku a Těšínu se nedařilo žádnou překvapivou přihrávkou soupeře přelstít. Naštěstí dal brzkou branku, a tak se nemusel snažit dobývat vozové hradby Studénky celou dobu. „Krásně z dálky se trefila Skočková a uklidnila celý tým," zmínila trenérka Bajtková přínos kapitánky družstva.

Pak už bylo jen otázkou času, kdy přidají Těšíňanky další góly. Dva stihly ještě do přestávky. Domácí hráčky neměly za celý zápas žádnou šanci ke vstřelení branky, a tak si s chutí hrající Těšín odvezl domů všechny tři body.

Branky: Skočková 2, Marchewka, Vítková, Lepíková.

Č. Těšín: Putnocká – Ž. Hrabcová (46. Szlauerová), Kurková, Sikorová, Špalková – Marchewka, Vítková, Dordová, Spratková (46. Borová) – Skočková (59. Lepíková), Žigová.