Těšíňanky odjížděly do Rožnova s jasným cílem protrhnout střelecký pech z minulých kol. Tentokrát převzala štafetu spalovače šancí po Klusové Kohutková a zahodila několik nájezdů. Naopak Klusová se trefila třikrát a ještě jí rozhodčí neuznali gól pro ofsajd. „Iva už to potřebovala, je to naše nejlepší střelkyně. Jsem ráda, že jí to tam spadlo," ulevilo se i trenérce Těšíňanek Sylvě Bajtkové.

Za rozhodnutého stavu naskočily do hry i mladší a méně vytěžované hráčky, aby nabraly herní zkušenosti.

Zápas se povedl také kapitánce Dordové, která přesně rozdělovala balony. „Měla na to víc času, soupeřky ji atakovaly pozdě nebo vůbec, takže naše hra měla dobré parametry. Holky si dávaly balony do lajny, centrovaly a zakončovaly. Přesně tak, jak to chceme hrát," pochvalovala si Bajtková.

Objektivně třeba uznat, že Rožnov je nejslabším týmem soutěže, takže z tohoto pohledu mělo být skóre ještě vyšší. „Ale jsme rády i za ty čtyři góly. Střílení branek je v Těšíně dlouhodobý problém," uznala Bajtková.

Těšíňanky si tak proti Rožnovu mohly vyzkoušet nacvičené kombinace z tréninku a postupně získávaly herní jistotu a sebedůvěru. „Byly tam narážečky, kombinace do trojiček, dvojiček. Líbilo se mi to. Kromě asi úvodních deseti minut, kdy byly holky ještě poznamenané tím posledním zápasem s Vítkovicemi, jsme měly hru pevně v moci. Doufám, že nám to vydrží i pro utkání v Lubině, kde se nám dlouhodobě nedaří a vždycky tam slízneme příděl. Věřím, že tentokrát to bude jiné," zadoufala trenérka českotěšínských děvčat.

FC Rožnov p. R. – FK Český Těšín 0:4 (0:3)

Branky: 22., 24. a 28. Klusová, 80. V. Špalková. Rozhodčí: Škrobák. Bez ŽK. Diváci: 15.

Č. Těšín: Hronová – Kölblová, Sikorová, Skupniková, Tyrliková – Nováková, Dordová, Pavlíčková, V. Špalková – Klusová, Kohutková. Střídaly: Farská, Fajkoszová, A. Špalková, S. Žigová, D. Žigová.