V prvním poločase se nestalo nic podstatného, oba celky hrály jen po šestnáctku, a tak důležitější momenty přišly až po změně stran.

Těšíňané se zhruba od 50. minuty dostali do herního útlumu, který vyvrcholil tím, že domácí kopali penaltu. Z vedení se ale netěšili dlouho, poněvadž hned za dvě minuty prodloužil nakopnutý balon za sebe Przyczko, Zábelka míč převzal a svou šanci proměnil – 1:1.

„Vyrovnání nás nakoplo, byli jsme agresivnější. Mám z toho ale pocit, že jsme stejně nevyužili naplno našich schopností. Kdybychom lépe kombinovali a neztráceli balony, po nichž jsme se zase museli pracně vracet do obrany a vybojovávat si je zpět, tak bychom ty Markvartovice pravděpodobně dostali pod tlak," uvažoval po zápase trenér Těšína Čestmír Kročil.

V 75. minutě utekl domácím rychlík Vlachovič, byl faulován a zdálo se, že ve vápně. Rozhodčí ale zákrok vytáhl za hranici pokutového území. Mendrok tak zahrával trestný kop, ale z něj nic nebylo. „Takhle to bohužel máme s našimi útočnými standardkami skoro pořád. Kopeme jich deset a pomalu neohrozíme bránu. Máme čtyři kvalitní hlavičkáře – Race, Šlavku, Przyczka a Fizka, ale to by se k nim ten balon musel taky někdy dostat. Prostě nám to nejde," kroutil nespokojeně hlavou trenér Těšína.

Sokol Markvartovice – IRP Český Těšín 1:1 (0:0)

Branky: 60. z pen. Kremzer – 62. Zábelka. Rozhodčí: Kielar. ŽK: 2:2. Diváci: 120.

Č. Těšín: Klepek – Fizek, Stanowski, Rac, Bolek – Hradečný (55. Vlachovič), Šlavka, Mendrok, Žebrok – Zábelka (80. Hanzlík), Przyczko (65. Trybulec). Trenér: Čestmír Kročil.

Další zápas hraje Č. Těšín ve středu v Krnově.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.