Po neustávajících deštích se také ve Slavičíně hrálo na umělém povrchu a domácí si na něm vytvořili v první části doslova drtivý tlak. „To hřiště je tam strašně úzké, takže to bylo hodně o standardkách. Slavičín jich kopal opravdu hodně, prakticky pořád jsme se bránili,“ popisoval jeden z petrovických trenérů Pavel Mazurek.

Lokomotivě uškodilo vyloučení Bajzátha po druhé žluté kartě, dál však statečně odolávala domácím útokům. Jednou ji zachránilo břevno. „Bohužel jsme vyrovnaný stav neudrželi a těsně před pauzou inkasovali. To byla docela rána,“ přiznal Mazurek.

Statečně bojující Petrovice na soupeře herně neměly, ale snažily se, přestože po změně stran přišel druhý domácí gól. V 75. minutě však Klimas z ojedinělé šance snížil a favorit se najednou začal bát o výsledek.

„To bylo pozitivní, stejně jako fakt, že jsme hodinu vydrželi v deseti a fyzicky neodpadli. Tady je vidět určitý posun. I když nás ve druhé půli zase zachránilo břevno, mohli jsme Slavičín více potrápit. Ale objektivně je třeba uznat, že soupeř byl lepší. Každopádně soupeře z čela tabulky máme již za sebou a teprve teď nám nastává ta pravá část sezony,“ poznamenal Mazurek s výhledem na zápasy proti týmům, které se nacházejí v dolních patrech tabulky.

TVD Slavičín – Lokomotiva Petrovice 2:1 (1:0)

Branky: 44. Juřica, 56. Školník – 75. Klimas. Rozhodčí: Lysák – Volek, Vlk. ŽK: 1:4. ČK: 37. Bajzáth (P). Diváci: 90.

Petrovice: Mrozek – Bujok, Gill, Dieng, Bajzáth – Lukan – Chwastek (58. Paduch), Martikán (58. Kondziolka), Hujo, Mobe (77. Klimas) – Gomola.